RECENZE: Oheň ve jménu tarotu

Je-li dračí tématika a mystika těchto ohnivých tvorů vaší srdeční záležitostí, pak zaplesáte nad touto mimořádně vydařenou tarotovou sadou. Draky přímo sálá a je napěchovaná nejen mystickými informacemi o dracích, ale i o kultuře starých keltů. Drak je považován za velmi mocnou astrální a duchovní bytost, která oplývá specifickými energiemi. Vhledy do budoucnosti, ale i do minulosti, hluboká moudrost a naprosto vyrovnané spojení se všemi čtyřmi živly našeho světa.

Přesto z karet mám dojem, že oheň dominuje. Dominuje tak velmi, že třeba samotná karta Slunce mi přišla více spalující než v jiných sadách. A byla také první kartou, kterou jsem si nalistovala, protože její ztvárnění, draka v ohnivé kouli, jež si svým dechem kolem sebe vytváří, mi připadalo netypické.

Knihcentrum„Pozitivní události. Velký zlatočervený Ohňový drak vlnivým pohybem proplouvá plameny Slunce a svým ohnivým dechem vytváří magické symboly. Naučil se ovládat nebezpečný a nepředvídatelný element Ohně, symbolizovaný žhnoucími plameny. To, co pro něj byla zpočátku bolestná lekce ve výdrži, se nyní změnilo ve velké dary. Kolem něj se zvedají silné proudy energie, přesto se volně pohybuje ve vzdušných proudech, na jejichž sílu se napojil, aby vytvořil a zhmotnil svá přání. Jeho velké šupiny, ztvrdlé častými návštěvami v tomto elementu, se lesknou a třpytí silou. Tento Ohnivý drak a jeho odvaha symbolizují to, čemu lidé říkají „zkouška ohněm“, tříbení těla, mysli a ducha skrze nepříjemné a těžké události. Pokud lidé neobstojí u několika „zkoušek ohněm“, nemohou plně ocenit pozitivní stránku života a odměnu za výdrž a vytrvalost. Za velkým drakem se zdrželi ještě další dva menší Ohniví draci.

KOUKNI SE  Recenze: Ztracené střípky Tima Weavera

Pozitivní události ve vás zanechají pocit svobody a radosti. Může vám být požehnáno materiálním ziskem nebo uznáním vaší práce. Na cestě jsou dobré zprávy.“

Lisa Hunt vytvořila obrazy k tarotům s nadšením, na němž je znát to, že byla ohnivými draky spřízněna od samého dětství, že byly důležitou částí jejího tvořivého a uměleckého ducha. Když ji pak oslovila autorka textu, D.J. Conway, byla nadšena. Obě sdílí vášeň pro tyto zvláštní tvory a stejně jako dokonale sepsala autorka text, tak i Lisa Hunt jakožto ilustrátorka vytvořila věrné kopie keltské krajiny, oblečení postav a symbolů. Vznikla tak nadčasová směs obrazů a psaných informací, které se mohou i bez tarotových významů stát „pouhými“ průvodci éterickou mystikou a tajemným světem těchto létajících zvířat chrlících oheň.

Taroty musí sednout!

Co však musím přiznat, taroty musí sednout. Dokonale. Aby k vám mluvily i na mimosmyslové úrovni, na úrovni pocitů a toho, co se nedá vyčíst z přiložené knihy, musíte mít k těmto tvorům vztah. Blízký a spřízněný vztah. Je to snad dáno obrovskou silou těchto zvířat, jejich jinakostí nebo snad tím, že tarot s tímto tématem jsem ještě neviděla… Ale i když nejste tak úplně dračí nadšenci, je to skvělý výlet do světa, který je napůl bájný a napůl pohádkový, napůl duchovní a napůl zcela reálný tím, že tarotové karty prostě umí do hloubky řešit situace, osvětlovat je a pomoci nám najít řešení z našich problémů nebo ukázat cesty, jak najít lásku, práci, jak získat rady ze snů nebo jak celkově pochopit svůj vlastní život.

KOUKNI SE  Recenze: 101 minut v pražské podzemce

Závěrečné texty o dračí magii, možnosti udělat si různé rituály jsou výborným tipem pro strávení chvilek se svou vlastní duší a pokusem vyřešit své niterné problémy. Jsou to karty i knížka, která se hodí k horkému letnímu večeru či noci, kdy při svíčce objevíte svou vlastní horkost duše.

Ano, Slunce v klasickém tarotu je zobrazováno jako pozitivní karta plná lásky a naplnění, ale málo se už zmiňuje (nebo jen v příručkách), že tento happy end je často vykoupen bolestnými zkušenostmi a není to štěstí do klína spadlé.

 

Recenzní výtisk poskytlo knihkupectví knihcentrum.cz.

D.J.Conway, Lisa Hunt: Tarot keltských drakůkniha a 78 karet, Synergie, 2014.

RENATA PETŘÍČKOVÁ

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekDruhá míza: Al Pacino jako rocker v letech
Následující článekRECENZE: Upíři jsou zpět s Pastí
ohen-ve-jmenu-tarotu Draky přímo sálá a je napěchovaná nejen mystickými informacemi o dracích, ale i o kultuře starých keltů.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten − six =