RECENZE: Dot to dot-malování od tečky k tečce

Po velkém úspěchu omalovánek bylo jasné, po čem lidé touží. Nakladatelství GRADA přišlo s dalším esem v rukávu – SPOJOVAČKY! Nechme se unášet na kreativní vlně. Zahoďte všechny obrazovky a displeje a pojďte relaxovat s tužkou a papírem!

Dot to dot nebo-li od tečky k tečce zná téměř každý. Hejno zdánlivě náhodně rozesetých teček  a každá má své vlastní číslo. Pokud jednoduchou čarou pospojujete čísla od jedničky po to nejvyšší, vznikne vám obrázek. Tak to alespoň známe ze školních let. Vzdělávacím cílem bylo procvičování posloupnosti číselných řad, rozvoj grafomotoriky a představivosti.

Publikace Dot to dot je zaměřena na ty, co už číselné řady procvičovat nemusí. Najdou se v ní i velmi náročné spojovačky, které mají více jak 1700 teček. Celkem 30 obrazů je složeno z více než 30 000 bodů. Některé z nich jsou pro zvýšení výsledné efektivity tvořeny tečkami více barev. Každá spojovačka se samozřejmě po dokončení může i vybarvit.

101108

Autorka Gareth Moore se tématicky nevyhranila a namíchala obrazy zvířat, ornamentů, vzorů a staveb. První a poslední číslo obrázku je vždy označeno hvězdičkou. Vždy, když se vaše tužka místo na černé tečce zastaví na kolečku, znamená to, že máte zvednout tužku z papíru a začít další linku na následujícím čísle.

Grada

Spojovat můžete pastelkou, fixou, tužkou či propiskou libovolné barvy. Ač se to na první pohled nezdá, hrot vaší tužky se může v množství teček pekně zatoulat. Následující číslo může být na opačné straně stránky, obklopeno mnoha dalšími tečkami. Snadno se přehlédne i kolečko, které značí přerušení čáry. Malou nehodu lehce zamázne korektor určený na papír.

KOUKNI SE  Kaja Andrea Otto: Síla rodu

S potěšením budete sledovat, jak vám pod rukou vzniká mistrovské dílo. Zvláště ti, kteří nejsou výtvarně nadáni si budou užívat jistotu s jakou jejich ruka klouže po papíře a jakou krásu vytváří. Spojovačky vás budou bavit, procvičí vaši pozornost a ukojí vaše výtvarné ambice. A rozhodně se nemusíte bát – toto dílo se vám zaručeně povede. S chutí si ho vyvěsíte na zeď či jím obdarujete své blízké.

Leona Šťávová

Knihu Dot to dot můžete zakoupi zde.

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
9
od-tecky-k-tecceS potěšením budete sledovat, jak vám pod rukou vzniká mistrovské dílo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen + twenty =