Recenze: Nové karty Doreen Virtue Láska a světlo: Nová víra?

Hebké a hladivé, takové jsou karty Láska a světlo od Doreen Virtue. Její příznivci mají prvně možnost nahlédnout do její tvorby poté, co její tvorbu začala ovlivňovat jiná víra. Anděly vyměnila za Boha, ale ten barevný a třpytivý pohled na svět jí zůstal. Její příznivce potěším, koncipování karet je v podstatě stejné, naprosto každý bez ohledu na co věří, či nevěří, si z nich může vzít to, co zrovna v té dané chvíli potřebuje.

Na každé ze 44 karet najdete překrásnou ilustraci náboženského tématu a odpovídající citát z bible, inspiraci k propojení s Boží velkolepostí, pro duchovní rozjímání nebo jako každodenní obrácení se k Bohu, které vás povznese a pomůže vám.

Zkusme si jednu kartičku vytáhnout…

„Zaměřte se na boží lásku: Snášejte se navzájem v lásce a usilovně hleďte zachovat jednotu Ducha, spojení svazkem pokoje.“

V knížce pak najdeme kromě této citace také pojednání o tom, jak dětem je nejlépe v přítomnosti rodičovské lásky, my bychom měli žít pod křídlem lásky božské s vírou, že i díky modlitbám můžeme věřit, že nám osud do cesty vnese vždy správné lidi i situace, které potřebujeme.“

Celé to tedy můžeme chápat tak, že je dobré milovat život jako takový, se všemi jeho podobami, nacházet na něm to krásné a z tohoto úhlu pohledu je i snadnější se potom správně rozhodnout, ve správný čas vyčkat a i svými myšlenkami a směřováním dojít ke spokojenosti a klidu a pocitu, že svět je takovou „rodinou“ pro nás všechny.

KOUKNI SE  Kaja Andrea Otto: Síla rodu

No a řekněme si na rovinu, to někdy potřebujeme všichni.

Doreen se vlastně příliš neliší!

Když jsem přemýšlela nad tím, čím se, kromě jiné víry, karty liší, musím popravdě říci, že to dobré z Doreen, co jsem měla ráda, tu zůstalo. Nebyla jsem fanoušek andělů a nejsem ani křesťanských výjevů. Brala jsem si vždy z její tvorby ty logické důsledky, kousky populární a logické psychologie, kterou sem tam skutečně potřebujeme k tomu, abychom si uvědomili v životech nějaké drobnosti, z nichž mohou vznikat i velká rozhodnutí.  To tu zůstalo. Podaná ruka. Podpora ve chvíli, kdy potřebujete pár slov, která… jste zrovna jako na míru potřebovali.

Tak ať se karty líbí!

O autorce: Doreen Virtue vytvořila tyto karty jako duchovní rozjímání nebo jako každodenní obrácení k Bohu, které vám povznese a pomůže vám. Je duchovní učitelkou, psycholožkou, autorkou mnoha knih, karet a přednášek na téma andělských energií, a v poslední době se zabývá křesťanskou tématikou a inspiraci hledá v Bibli.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

PŘEHLED RECENZE
Hodnocení
8
Předchozí článekImbolc, Hromnice: Ve znamení bílých pokrmů a MLÉKA
Další článekÚnor – měsíc lásky a nebo taky ne
nove-karty-doreen-virtue-laska-a-svetlo-nova-viraPříznivci Doreen Virtue mají prvně možnost nahlédnout do její tvorby poté, co její tvorbu začala ovlivňovat jiná víra. Anděly vyměnila za Boha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × four =