Neomezené ukládání i těžší souboje – Nejlepší módy pro Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance je venku zhruba teprve dva týdny, přesto už fanouškovská komunita stihla vytvořit desítky různých módů. Zatím jsou to pochopitelně spíš ty jednodušší, protože na nic komplexního většina moderů ještě neměla čas, ale i jednoduchý mód mnohdy dokáže výrazně proměnit zážitek ze hry. Přinášíme vám výběr některých zajímavých a oblíbených módů. Při instalaci jakéhokoliv módu si vždy pozorně přečtěte návod a berte v úvahu, že se jedná o výtvory komunity, nikoliv o oficiální modifikace. Mohou se tak vyskytnout neočekávané problémy, proto doporučujeme si zálohovat soubory s uloženými hrami. 

Neomezené ukládání

Název víc než výstižný. Mód Unlimited Saving jednoduše obchází ukládací herní mechaniku, která se u některých hráčů nesetkala s přílišným nadšením. V Kingdom Come totiž nelze hru jen tak uložit, k tomu je zapotřebí vypít speciální lektvar nazvaný sejvovice. To se někomu může zdát otravné, zejména když vezmeme v úvahu, že hra není v moc dobrém technickém stavu a hráč mnohdy musí načítat uloženou hru jen kvůli nějakému bugu. Díky tomuto módu si lze hru uložit kdykoliv, bez nutnosti pít speciální lektvar.

Zaměřovač pro luk

Kingdom Come poskytuje hráčům poměrně autentický zážitek a protože lukostřelba není ve skutečnosti nic jednoduchého, nesmí být jednoduchá ani tady. Proto se vývojáři rozhodli odstranit při střelbě z luku zaměřovač. Střílet je tak potřeba opravdu umět a ani po hodinách tréninku si člověk nemusí být jistý, kam přesně šíp poletí. Hlavně při střelbě na větší vzdálenost. Mód Bow Dot Reticle ale zaměřovací tečku uprostřed obrazovky ponechává i v případě, že si rozhodnete zahrát na Robina Hooda.

KOUKNI SE  Tipy a triky, než začnete hrát Cyberpunk 2077

Jednodušší otevírání zámků

Ne každého nadchnul systém otevírání zamčených zámků a dveří ve hře. Takovým je určen mód Easy Lockpicking. Díky němu můžete instantně otvírat dostatečně jednoduché zámky. U těch složitějších vás ale opět čeká poměrně obtížná minihra. Alespoň do té doby, než dosáhnete vyšší úrovně páčení zámků. I ty náročnější se vám pak odemknou okamžitě.

Neomezená nosnost

Nic nenaštve víc, když si putujete krajinou otevřeného světa a narazíte na něco extra – třeba na našláplou zbroj. Jenže nemáte dostatek místa v inventáři, a tak vás čeká náročné dilema, co z něj vyhodit, abyste novou věc unesli. Díky módu Unlimited Weight to můžete teď v Kingdom Come hodit za hlavu a vzít si věcí, kolik se vám jen zamane. Tedy ne vyloženě tolik, kolik si usmyslíte, ale mód umožní zvýšit nosnost hlavní postavy na tisíce a tisíce liber.

Už žádné doskakování textur

Ačkoliv hra je venku teprve od 13. února, už pomalu vznikají i módy vylepšující grafiku. Mezi ně patří i Texture streaming improvements, který se zaměřuje především na odstranění nehezkého doskakování textur přímo před očima hráče, se kterým se mohou setkat i majitelé dostatečně výkonných strojů. Problém je to zejména v poslední třetině hry, kdy si na grafické nedostatky tohoto typu stěžuje celá řada majitelů hry.

Bohatší obchodníci

Získávání bohatsví je v Kingdom Come už tak dost náročné. Když už se vám ale poštěstí najít spoustu cenných věcí, musíte se připravit na to, že nejspíš budete muset obehnout hned několik obchodníků, než je všechny prodáte. Ne každý kupec u sebe totiž má tisíce grošů. Díky módu Richer Merchants mohou u sebe obchodníci nosit až 20 000 grošů.

KOUKNI SE  Nintendo ukončilo výrobu úspěšného handheldu

Vyšší obtížnost

Kingdom Come, jak známo, nemá žádnou volbu obtížnosti. Většina hráčů by nejspíš volila obtížnost nižší, ale existují i tací, kteří by naopak dali přednost ještě větší výzvě. Příhodně nazvaný mód Dark Times je určen právě takovým lidem a mění vyváženost hry. Díky módu je náročnější nejen boj, ale třeba i vývoj postavy trvá déle a i ekonomika je drsnější. Zbohatnout už nebude tak lehké.

Nové perky

Mód Perkaholic přidává nové perky ke vlastnostem, u kterých v základní hře úplně chybí, nebo jich je nedostatek. To se týká zejména střelby z luku, ale i obratnosti a boje beze zbraně. Mód tak do hry dodává 19 zbrusu nových perků. Mezi nimi třeba přesnější střelbu z luku, o 90 % účinnější plížení v lesích či o 50 % účinnější ohýbání v boji, pokud je vaše postava opilá.

Více přepadů při rychlém cestování

Svět Kingdom Come je nádherný a je radost se jím jen tak toulat. Někteří hráči by přesto uvítali trochu akčnější přístup, to znamená víc nepřátel k boji. Mód Roads are Dangerous upravuje rychlé cestování tak, aby jste během něj zažívali mnohem víc přepadení od rozmanitějších nepřátel. Teď už nenarazíte jen na lapky či Kumány, ale můžete se těšit i na střety s dezertéry z řad městské stráže.

Méně rušivý HUD

Spousta hráčů se shodne na tom, že uživatelské rozhraní se u Kingdom Come zrovna moéc nepovedlo. I proto rychle vystřelily mezi ty nejoblíbenější i módy, které upravují HUD do snesitelnější podoby. Jedním z nich je mód Clean HUD, který odstraňuje svítivě žluté rámečky i obrovskou zlatou tečku uprostřed obrazovky. Zážitek ze hry je tak nerušený.

KOUKNI SE  Stáhněte si GTA 5 zcela zdarma

A co dál?

Tohle všechno je jen začátek. Jelikož Kingdom Come běží na Cryenginu, který je modifikacím velmi přístupný, můžeme se těšit na mnohem ambicioznější výtvory komunity. Právě teď už například vzniká mód, který chce celou hru přenést do světa Hry o trůny. Modifikace takovégo druhu ovšem vyžadují mnohem víc času a práce a můžeme je očekávat minimálně v řádu měsíců či let.

 

 

 

 

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

six + 18 =