Není čas zemřít: Nejnovější Bondovka konečně míří do kin!

Stálo nás to dva roky odkladů a spousta zrušených, nových a opět rušených premiér. Ale už je to tady! Oficiální poslední trailer už koluje napříč kinosály a Daniel Craig se v říjnu opět vrací na plátna kin jako James Bond. Arcipadouch s tváří Ramiho Maleka donutí Bonda zpřáhnout se se svojí nemesis ze Spectre a dojde opět na záchranu světa. Ekologický terorismus, Malorca, Kanada a zasněžená tundra. Bude to velkolepé, majestátní a především dojemně akční finále, kde se Craig naposledy představí jako agent 007. Těšíme se moc, konečně!

Je to tu, konečně jsme se dočkali. Režisér Cary Joji Fukunaga bude konečně premiérovat svůj dosud nejvelkolepější blockbuster. Autor geniální první série kriminálky Temný případ nebo temného dramatu Bestie bez vlasti natočil poslední bondovku s Danielem Craigem. Loučení s nynějším Jamesem Bondem bude soudě dle traileru určitě monumentální a důstojně. Ostatně přesvědčte se sami.

Prokletý projekt posledního agenta

Film byl hned několikrát odložen kvůli restrikcím spojeným s covidem-19. Původně měl mít premiéru už na jaře 2020, ale producenti snímek museli odložit. Natáčení filmu James Bond provázelo ale mnohem více problémů a peripetií. Původně byl na režisérský post zvažován britský kultovní režisér Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče) – ale kvůli dobře známým „kreativním neshodám“ musel natáčení opustit. Natáčení v červnu 2019 bylo pozastaveno kvůli výbuchu v britských studiích Pinewood Studios, který zranil jednoho člena štábu a poškodil ateliéry.

KOUKNI SE  Podpoříte Černý nebo Zelený tým? Seriál House of the Dragon zveřejnil dvě různé upoutávky na nadcházející sezónu, máte si vybrat svůj tým

Třešínkou na dortu se staly čtyřikrát odložené premiéry kvůli epidemii koronaviru. Hřebíčkem do rakve se staly potřebné dotáčky a přetáčky product placementů. Filmaři se museli vrátit zpět na plac, jelikož sponzoři filmu jako např. Heineken, Apple, apod. už představili nové produkty a scény ve filmu se tudíž považovali za zastaralé. Doufejme, že to byli poslední nešvary, které špiónský epos provázejí a teď už nezbývá nic jiného, než vyrazit do kina. Zajímavostí je také fakt, že vznikly tři různé konce, které by měli zabránit prozrazení děje ještě před oficiální premiérou.

Nezbývá než doufat, že kina nezavřou

O traileru ani nebudu psát. Vypadá jako trailer ke každé bondovce – nabušený akcí, vzrušujícími technologiemi, elegantními protivníky a krásnými ženami. Zkrátka krásně, impozantně a dechberoucně. Zde je oficiální synopse a nezbývá nic jiného, než se podívat na trailer a čekat na lístky: „James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií.

Film Není čas zemřít zrežíroval Cary Joji Fukunaga. Za scénářem stojí scenáristické duo Neal Purvis a Robert Wade (Dnes neumírej, Jeden svět nestačí, Skyfall), kteří se podíleli na všech bondovkách od roku 1999. Scénář také upravil režisér Fukunaga a vycházející scenáristická a herecká hvězda Phoebe Waller-Bridge (seriály Potvora, Na mušce), kterou si přizval sám Daniel Craig, aby do filmu vnesla svůj specifický humor. Za kameru se postavil obrazový virtuóz Linus Sandgren (Špinavý trik, La la land) a z pozice producentů dohlíží letité duo bondovských producentů – Barbara Broccoli a Michael G. Wilson. Daniel Craig se postaví umanutému eko-teroristovi s tváří Rami Maleka. Jako bondgirl se představí tajuplná kráska Ana de Armas a tradičně se vrací Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Jeffrey Wright nebo Naomi Harris. Dále uvidíme Leu Seydoux, Rory Kinneara a mnohé další.

KOUKNI SE  Film Amerikánka Viktora Tauše představuje první ukázku

V kinech bude film k vidění už 30. září.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × four =