Nemáte dárky k Vánocům? Tipy na herní dárky

Vánoce 2016

Vánoce jsou už za pár dní. Většina lidí se tváří, že všechny dárky má, ale stejné zůstává nezanedbatelné množství „lajdáků“, kteří nechali nákupy na poslední chvíli a teď se chytají za hlavu. Co dát tomu týpkovi, co celý den sedí jen u počítače a paří jednu hru za druhou? No samozřejmě něco herního! Svět počítačové zábavy je krásný v mnoha ohledech a jedním z nich je rychlost nákupů.

Pro hráče MMORPG her

Stačí vědět co obdarovaný tak rád hraje a podle toho se zařídit. Veškeré MMORPG hry využívají některý z platebních modelů, které umožňují takřka okamžitou transakci. Od předplacených karet na několik měsíců hraní, přes různé herní předměty, až po „šekové knížky“ nabité herní měnou. I když by se jednalo o hráče, který hraje Free to play hry, který s nikdy nic nezakoupil, udělá mu to radost. Konečně bude moci využívat  některý z bonusů na které doteď jen smutně koukal a říkal si, že mu ty peníze za to nestojí. Jemu ne, vám jo a radost bude jak vyšitá!

Tip: Jestli máte zájem udělat dárek ještě přitažlivější, stáhněte si logo či obrázek z dotyčné hry a i v základním Malování vepište kód. Vytisknout a šup s tím do obálky.

Kde shánět: Jakýkoli e-shop s hrami; případně oficiální stránky hry. Většina stránek nabízí tyto produkty rovnou věnovat jako dárek.

Pro občasné/nenáročné hráče

S těmi to máte poměrně jednoduché. Různých malých hříček, simulátorů či indie her je požehnaně. Vhodnou volbou pro malé i velké jsou různé Lego tituly podle předlohy oblíbeného filmu či příběhu. Jedná se o poměrně zdařilé tituly, které se od sebe příliš neliší a jen nabízí jiné prostředí. Výhodou je i hra ve dvou na jednom počítači, čímž se můžete k obdarovanému přidat a získat z dárku i trochu užitku pro sebe. Není nic lepšího než sváteční hra plná nadávek, jak ten druhý vám kazí vaší snahu. Vedle toho existuje i žánr rogue-like her, které jsou mnohdy náročné, ale zároveň ideální k dvaceti minutové seanci, po které se jdete dál ládovat cukrovím. Jmenovat lze například pochmurnější Darkest Dungeon, Sunless Sea či Don´t Starve, lze šáhnout i po FTL: Faster Then Light, Spelunky či zábavném Rogue Legacy.

KOUKNI SE  Zahrajte si demoverze Resident Evil Village

Tip: Nevíte-li co koupit můžete využít nabídku Key4you.cz, který nabízí náhodné herní klíče. Když jeden nestačí, lze koupit za 249,- pětici těchto klíčů. Nebo zkuste Premium Key, se kterým má obdarovaný šanci vyhrát hru dle svého výběru!

Kde shánět: Již neplatí, že vše seženete všude. Lepší je zkusit přímo e-shopy, které se zaměřují na prodej online herních klíčů jako je Key4you.cz, Muve.cz či samotný obchody Steam, Origin či Uplay. Ty nabízí i možnost obdarování.

Pro náročnější hráče

S náročnými hráči je to náročné. Těžko můžete mít představu jaké všechny tituly má ve své herní knihovně nebo jestli daná hra jej láká. Jednou možností je vysledovat jakou oblíbenou sérii hraje a zakoupit mu předobjednávku dalšího dílu. V případě, že rozehrál čerstvou novinku, poskytnout mu tzv. Seasson Pass, který mu umožní hrát všechna další rozšíření, které si autoři připravili. S těmito možnostmi se však již mnohdy dostáváte do vyšších cenových relací, kdy za nové áčkové tituly zaplatíte klidně i patnáct set korun a seasson passy kolem šesti až devíti set korun.

Druhou možnost představují klasické dárkové poukázky v určité částce. Samozřejmostí je možnost doplatit i dražší hru, než je poukaz. Zavání to sice darováním peněz, ale aspoň stále máte kontrolu, že dárek bude využit tak jak má.

Kde shánět: Pomalu každý e-shop již nabízí nějaký druh poukazky. Základními hodnotami bývá 250,-; 500,- a 1000,-. Každý eshop může mít lehce rozdílné obchodní podmínky, kdy někdy se musíte voucher využít osobně, jindy lze i online. Takže Xzone, JRC, Key4you i velký hráči jako Steam jsou jasnou volbou.

KOUKNI SE  Jak se hraje Hitman 3? Koukněte na misi z Dubaje

Pro všechny ostatní

Nemalá část hráčů miluje hudbu svých oblíbených her, proč jim proto nedopřát nějaký ten soundtrack pod stromeček? Itunes, Amazon, ale i české e-shopy nabízí možnost zakoupit čistě herní hudbu. Samozřejmě platí, čím mainstreamovější hra, tím lehčeji sehnatelný soundtrack. Některé opravdu oblíbené lze nalézt v kamenných obchodech s hudebninami. Případně je tu stále milovaný Steam, kde k mnohým hrám lze dokoupit i soundtrack. Budete tak mít rovnou dva dárky v jednom.

Pro konzolisty můžete zakoupit předplatné členství, které jim zpřístupní řadu výhod. Od slev, přes online hraní, až po tituly zdarma.

Poslední možností je využít předplatného některého z českých herních magazínů, které k ročnímu předplatnému nabízí velké množství dárků od triček, až k novým hrám. Podpoříte tak českou scénu, uděláte radost a získáte i něco navíc.

Tak Šťastné a Veselé při vybírání dárků!

Matěj Říha

Předchozí článekLouise L. Hay slaví DEVADESÁTINY!
Následující článekRecenze: Špinavej kšeft aneb o princi, kterak lásku nalezl

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 − fourteen =