Nejšílenější diety světa

Chcete být štíhlejší než kostlivec? Zaručeně vám k tomu dopomohou následující diety. Nezaručuji však, že to přežijete nebo nebudete mít trvalé následky. 

1

Modlící dieta

Rubin z Jordánska tvrdí, že dieta, kterou podstoupil je zodpovědná za jeho zotavení z Kronovy choroby. Jedná se o dietu, která rozděluje potraviny na nečisté – maso a její náhražky a na čisté – zelenina, ovoce, mléčné výrobky a celozrnné pečivo. To by se ještě dalo ustát, ale nejdůležitější přísadou pro dietu je modlení. A to kdykoliv, kdy vás přepadne hlad. Jakmile váš žaludek zažádá o kousek potravy, zaklekněte a prostě se modlete. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Díky této dietě a nedostatku jídla možná spatříte i samotného Boha. 

2

Přežvykuj a budeš šlank

„Příroda bude trestat ty, kteří nebudou žvýkat.“ Tato slova kázal Horace Fletchera na přelomu 20. století. Tedy v době, kdy na trh přinesl novou a zaručeně revoluční dietu. Tento samozvaný odborník na výživu z viktoriánské éry kázal, že potravu je nutno přežvýkat dvaatřicetkrát než ji spolknete. A to dokonce i nápoje. Díky usilovnému žvýkání změníte potravu na tekutou a ta dle toho lépe prospívá našemu tělu.

Kdybychom museli každé sousto jen přežvýkat, ale Fletcher dbal i na to, aby se přežvýkání odehrávalo se skloněnou hlavou. A pokud chcete polknout, stačí jen hlavu zaklonit a strava sama sklouzne do krku. Ty potraviny, které do krku však nesklouznou, musíte okamžitě vyplivnout. Jak tvrdí Fletcher tyto potraviny pro vás nejsou určené.

KOUKNI SE  Podle čeho poznat pizzu chutnající jako z pravé italské pizzerie?

Zdá se vám to šílené? Nejspíš ne dost. Díky této dietě se vynálezce stal milionářem. Fletcher však měl velice dobrou poučku. Nejezte, pokud jste smutní nebo naštvaný. S tímto souhlasím. Kýbl Nutelly prostě není vhodný do záplavy slz a smutku.

3

Koktejl pro fajnšmekry

Proteinové koktejly jsou dnes zahrnuty v jídelníčku nejednoho sportovce. Super hodnotný prášek stačí jen rozmíchat ve vodě a v dnešním světě máte nepřebernou škálu příchutí, takže je to i chutné.

Dr. Robert Linn říkal, že základem jeho diety je nejíst nic. Jen několikrát za den pít odvar, který sám vynalezl. Jednalo se o nápoj, který vám dodá pouze 400 kalorií denně. A z čeho se zázračný odvar skládá? Je to trochu jako výlet do Bradavic na hodinu lektvarů.  Potřebujete drcený zvířecí roh, kůže, šlachy, kosti a jiné vedlejší produkty jatek. Ale samozřejmě Dr. Linn myslel i na to, aby tato chuťovka byla poživatelná a dodával barviva a aroma. 

4

Jezte vzduch a buďte fit

Breatharianism volně přeloženo jako dýchačství je životní styl, který se zakládá na stravování ničeho. Dobře něčeho ano, jíte vzduch. Jako přílohu můžete připojit sluneční energii, která vám dodá životní sílu. Na tento „oběd“ můžete pozvat třeba rodinu. Výhodou je, že neušpiníte nádobí a nemůže se vám stát, že něco připálíte. Možná sami sebe na Slunci.

Tento nízkonákladový způsob života propaguje americký The Breatharian Institute, který nabízí workshopy, které vás naučí žít jen ze vzduchu a Slunce za pouhých 10 000 dolarů… no neberte to. Tímto kurzem vás provede Wiley Brooks, který si díky tomuto vydělal přes 25 miliónu dolarů. Tento pán si však příležitostně pochutná na cheesburgerech a lehké cole… tvrdí, že musí vyrovnat rovnováhu ve svém životě, neboť je obklopen pokleslou kulturou a odporným jídlem. No to je přece neochvějný argument.

KOUKNI SE  Jak pečovat o své vlasy, aby byly krásné a zdravé
5

Spíte, tedy nejíte

Zbývá vám pár dnů, než odletíte k moři nebo se potřebujete nacpat do šatů, které jste nosila v době střední školy? Jednoduchá dieta, která vám zaručí, že budete sice unavení jak psi, ale za to zapnete i to nejmenší číslo šatů, které najdete.

Spací dieta je prostá. Když spíte, prostě nejíte. V důsledku toho se doporučuje útlum a dlouhý spánek. Pro jistotu se nadopujte prášky na spaní, ať můžete prospat třeba týden. Je jasné, že „dieta“ funguje, ale je šílené to jen zkoušet. Celkově je to drastický a nezdraví přístup k dietě.

6

K hubnutí jsou třeba dva

V Mexiku založili jistou farmu, kde pěstují tasemnice. A proč? Protože nejlépe se to táhne ve dvou. Dieta hubnutí s tasemnicí je hodně nechutná a snad i nejšílenější ze zde uvedených. Jako první krok je třeba sníst zárodek tasemnice, která vaše tělo okupuje a roste ve vás. A proč mít tasemnici? To je přeci jednoduché. To co sníte, bude jíst taky váš červík. Zastánci této diety si pochlebují, že za týden jsou schopni shodit dvě kila váhy. Tasemnice se dá vážně koupit a vážně to lidé dělají. Možná že jsou hubení, ale k tomu zvrací, bolí je hlava, svědí je celé tělo a bolí je břicho. To snad nestojí ani za to zhubnout.

Ivana Gašparíková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × one =