Nejprodávanější detektivky roku 2019

Víte, co se v loňském roce nejvíc četlo? Chcete potěšit někoho dobrou detektivkou a nevíte, která byla ta nejoblíběnější za poslední rok? Nebo jste prostě jenom zvědaví, které mezi stovkami dalších zabodovaly u čtenářů? Povím vám to. A protože mi globální žebříčky a statistiky připadají poněkud nespravedlivé, zaměřím se protentokrát na žánr snad nejoblíbenější, kterým jsou detektivky. Nejprodávanější detektivky roku 2019

4Hra na nikdy – Jeffery Deaver

Nejprodávanější detektivky

Hra na nikdy: V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu e točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry a kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valey i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestat být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past.

KOUKNI SE  Čtení na dovolenou

3Smrtící Bílá – Robert Galbright

Nejprodávanější detektivky

Smrtící bílá: „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.

2Sněžný měsíc – Michaela Klevisová

Nejprodávanější detektivky

Sněžný měsíc: Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě v Beskydech před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik měsíců po vraždě jiné makléřky. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.

1Dokonalá smrt – Helen Filedsová

Nejprodávanější detektivky roku 2019

Dokonalá smrt: V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu ale nevěří Ava Turnerová, přednedávnem povýšená na jeho místo. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

KOUKNI SE  Knižní novinky, které nás baví

Kristina Doubravová

Předchozí článekNejlepší čaj? Léčivý a zemitý Pu Erh
Následující článekHororoví Noví mutanti s novým trailerem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 − 1 =