Nejočekávanější střílečky roku 2016

Pokud se na obrazovkách rádi kocháte pohledem na krev, nebo rádi „vypnete“ u hektické akce, následující krátký přehled bude přesně pro vás. Nejočekávanější střílečky příštího roku dávají naději na určité oživení žánru. Zatímco nový DOOM slibuje návrat ke kořenům, Battleborn a Overwatch sázejí na množství různých hrdinů a zbraní. Tak či tak se máme všichni na co těšit.

 

Battleborn

S vážně originální sadou hrdinů se pustíte rovnou do záchrany poslední hvězdy ve vesmíru, kterou hrozí zničit tajemné zlo v podobě Valersů, kteří ničí jeden svět za druhým. A když říkám originální, myslím to doslova. 8e33a05e95e736ce1f852426efc8577827976332Hru vyvíjí studio Gearbox Software, které stálo i za sérií Borderlands. A jejich pověstný humor a nadsázka se nezapře. Kdo jiný by lidem nabídl možnost hrát třeba za obří nože vrhající houbu, která chce pomstít svůj téměř vyhubený druh? Bizarních hrdinů bude v Battleborn dalších 24, každý s unikátními schopnostmi, které bude možné vylepšovat. To je důležité, protože Battleborn bude čistokrevná střílečka, která sice bude obsahovat sólo příběhovou kampaň, ale je dělaná na kooperativní hraní a multiplayer. Ten bude spočívat v masakrování hord nepřátel, takže plejáda různých hrdinů, zbraní a schopností je nutná, aby mělo cenu Battleborn hrát víc než pár hodin. Trailer a gameplay.

 

Bombshell

Stýská se vám po charismatickém blonďákovi Serious Samovi? Tvůrci stejnojmenné střílečky přicházejí s novou hrou a novou postavou. Původně jí měl být opět samotný Sam, ale to bohužel kvůli problémům s autorskými právy nevyšlo a vývojáři nám tak představují neméně drsnou Shelly „Bombshell“Harrison.bombshell S mechanickou rukou a pořádným arzenálem za opaskem se Shelly vydá zachránit prezidenta a vlastně celý svět před mimozemskou invazí. V cestě jí přitom budou stát hordy démonicky vyhlížejících monster a pěkná řádka bossů. To vše proložené občasnými filmovými sekvencemi, ve kterých Shelly bude házet jednu hlášku za druhou. Nezvyklý bude izometrický pohled, který tvůrci tentokrát zvolili, ale vzhledem k jejich zkušenostem se dá předpokládat, že to zvládnou. Nicméně leckterého hráče tento fakt může odradit. Trailer.

 

Overwatch

Největší konkurent Battlebornu pochází z dílny Blizzardu. Na první pohled od sebe většina lidí tyto dvě střílečky neodliší a v podstatě půjde o to stejné – o frenetickou multiplayerovou akci s důrazem na rozdílnost hrdinů a vylepšování jejich schopností. overwatchOverwatch se ale zdá se bere o něco vážněji a nečiší z něj taková míra humoru a nadsázky jako z Battlebornu. Konkurence je ale zdravá, a tak ze sebe snad obě studia vymáčknou to nejlepší. Hra nás přenese do budoucnosti, ve které vytvoření organizace Overwatch představovalo odpověď na Omni krizi, což byla vzpoura umělé inteligence proti svým stvořitelům. Rebelie byla zažehnána právě díky Overwatch. Nicméně pak nastal její úpadek, zničení centra a její agenti se rozprchli po celém světě. Zlo ovšem nikdy nespí a Overwatch se musí opět spojit k ochraně lidstva. Hrdinů je zatím při vydání hry ohlášeno 21 a každý má za sebou mít pohnutý propracovaný příběh. Je koneckonců klidně i možné, že v budoucnu se dočkáme her zaměřených přímo na konkrétního hrdinu, protože v Overwatch chce Blizzard vytvořit základnu pro nové univerzum. Trailer a gameplay.

 

Shadow warrior 2

Jestli si to chcete rozdat s hordami démonů, sáhněte po Shadow warrior 2. Jako moderní ninja Lo Wang budete muset zabránit invazi démonických stvoření z jiné dimenze. To bude zajímavé z hlediska hratelnosti, protože jednotlivé úrovně se mají náhodně prolínat s démonickým světem a měnit svou podobu. shadowwarrior2V boji vám pomůže na 70 nejrůznějších zbraní a možnost kooperace s dalšími hráči.  Zejména zbraně na blízko poskytnou velkou míru zábavy při porcování nepřátel. Krvemilci se obzvlášť vyřádí, protože nepřátele (kromě bossů) půjde postupně osekávat, půjde jim ustřelovat končetiny a podobně. Aby byla hra záživnější, tvůrci slibují částečně náhodně generované prostředí. Hra však negeneruje celé herní mapy, ale náhodně vedle sebe klade již předem a lidmi vytvořené bloky, takže prostředí bude náležitě vyvážené a zajímavé. Pokud vás bavil například Painkiller, měli byste hru sledovat. Trailer a gameplay.

 

DOOM

To nejlepší na konec. DOOM nepatří jen mezi nejočekávanější střílečky roku 2016, ale i mezi nejočekávanější hry vůbec. Před lety Doom střílečky definoval a dřív, než se začal používat výraz FPS, se pro takové hry používal výraz „doomovka”. Bude i nejnovější DOOM mezi hrami vyčnívat? Konkurence je dnes mnohem větší a celý žánr se posunul dál. Bude mít tedy nový díl co nabídnout? doomZatím to vypadá, že ano. Trailery už jsou venku dlouho a objevilo se už několik celkem dlouhých gameplayů, ze kterých je hned po pár minutách jasné, na co vývojáři sázejí. Na krev a násilí v té nejryzejší podobě. Budete nepřátelům rvát hlavy, lámat páteře, nebo je prostě brokovnicí proměníte v červenou kaši. Ve skvělé grafice to vypadá působivě a to se dá předpokládat, že tvůrci zdaleka neukázali vše. Celkově se má nový DOOM vrátit ke kořenům. Příběh bude hrát naprosto marginální roli a do rukou dostaneme ikonické zbraně z předešlých dílů, jako například motorovou pilu. Tentokrát však bude možné zbraně i vylepšovat. K dispozici bude jak příběhový single player, tak multiplayer, který nabídne rychlou a nepřehlednou akci, kde bude stěžejní rychlý pohyb a znalost mapy. Čas od času se také ve hře objeví symbol, po jehož sebrání se hráč sám bude moci proměnit v démona, což značně zvýší jeho sílu a schopnosti. Trailer a gameplay.

 

Jan Marek

Předchozí článekNejlepší veganská obědová menu v Brně
Následující článek6 nejlepších filmů o Silvestru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 5 =