Nejočekávanější strategie roku 2017

Rok 2017 pro strategické hry představuje smíšené pocity. Objeví se tituly, u kterých je zábava zaručena, ale u mnoha pokračování se lze obávat vyčerpání námětu i mechanik. Těch opravdu zajímavých titulů však je jen pomálu. I tak jsme sestavili malý seznam titulů, který mají potenciál oslovit velkou skupinu hráčů.

série Warhammer

Příští rok mohou jásat hlavně milovníci strategií a světa Warhammeru. Titulů podle deskové hry od Games Workshopu je obrovské množství.  Věnovat všem zvlášť by vydalo na samostatný článek. Jasným favoritem je třetí pokračování Dawn of War III, které je návratem k mechanikám prvního dílu. Opět budeme budovat základny, vést obří armády a ničit vše co přijde do cesty. Z druhého dílu si bere hlavně elitní velitele, kteří mají potencionál měnit průběh celé bitvy.
Sanctus Reach nabídne pomalejší, ale o neméně epické tahové bitvy mezi orky a vesmírnými mariňáky. Hra nabízí piplání si vlastních jednotek v dvou kampaních za mariňáky a nespočet bitev ve skirmishi a multiplayeru i za orky. Hluboce taktické souboje si budeme moci užít již 19. ledna. Podobný zážitek by měl nabízet i titul Space Wolf, který již zavítal na mobilní zařízení. Propojení karetní hry a tahové strategie nedopadl špatně, jen jej hatil obchodní model, který vyžadoval k lepšímu prožitku mikrotransakce.  A nelze zapomínat na další rozšíření v rámci Warhammer Total War,  kdy by do hry měli vstoupit vznešené království Bretonie. A stále se mluví o druhém díle, na kterém se pracuje již od vydání toho prvního.

Lego Worlds

Koncem února se do plné verze dostane dětský sen všech, kteří strávili hodiny hraním si s legendární stavebnicí Lego. Kombinace s druhým fenoménem Minecraft nemůže dopadnout špatně. Zvláště když do mixu autoři přidávají i prvky ze všech těch herních Lego předělávek, které doteď vznikly. Budování tak doplní prozkoumávání světa v kostičkované kůži nejrůznějších archetypů, mezi kterými lze přepínat. Je libo brázdit moře jako pirát, prozkoumávat kobky jako vykradač hrobů či budovat hrad jako rytíř? Lego Worlds by mělo vše splňovat. A i když předběžný přístup měl své mouchy, jedná se o titul, který si najde cestu k srdcím všech milovníků této stavebnice.

Kdy vyjde: 21. únor 2017

Spellforce 3

Série Spellforce vynikla jako poměrně svěží propojení RPG a strategie. A třetí díl by se neměl příliš odklánět od zavedených rutin. V nádherném a propracovaném fantasy světě se tak budete starat nejen o svojí říši, ale i o několik hrdinů, kteří povedou armády do boje o rozšiřování území. Zde podle náznaků nelze čekat příliš hluboký management, neboť svět je rozdělen do sektorů, kdy v strategické části se, vedle stavby, rozhodujete jaké přilehlé území zabrat a co na něm produkovat. Veškeré rozdělování surovin a logistika by pak měla probíhat automaticky. Je tedy otázkou, co originálního a záživného autoři nabídnou. To co fungovalo před lety, může i nemusí oslovit mezi nabídkou dnešních titulů

Vyjde: 2017 – nespecifikováno

https://www.youtube.com/watch?v=fQzjTvwYGEU

Matěj Říha

Předchozí článekRecenze: Pasažérka : cesta napříč časem
Následující článekSnímek La La Land dominoval Zlatým glóbům! Podívejte se na jeho trailer

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve + eleven =