Nejočekávanější RPG roku 2016

Deus Ex: Mankind Divided

Nový díl očekávaného RPG se tentokrát bude odehrávat 2 roky po předchozím dílu – v roce 2029. Opět se vcítíme do role agenta Adama Jensena, který se zabývá bojem proti terorismu ve futuristickém světě, kde se technologická vylepšení lidského těla stala běžnou záležitostí.

Sám Jensen má těchto vylepšení – tzv. augmentací – celou řadu a pomocí získávání zkušeností si odemyká další. Na stylu hry každého hráče pak bude záviset, která vylepšení si zvolí. Některá zdokonalí bojové schopnosti nebo plížení, jiná třeba hackování nebo přesvědčovací schopnosti.Deus Ex: Mankind Divided

V herním stylu příliš změn provedeno nebylo a ti, kteří hráli předchozí díl, vstoupí na dobře probádanou půdu. Úkoly, spočívající zéjmena v boji proti teroristům, budou tradičně nabízet vícero řešení. Někteří bossové opět půjdou ukecat bez nutnosti jejich zabití. Opakovaný průchod hrou tudíž nebude nudit.

České hráče jistě zaujme fakt, že děj se bude odehrávat v Praze, která se stala totalitním policejním státem, kde jsou augmentovaní lidé často šikanování neaugmentovanou většinou. Ve hře tedy uslyšíme i autentickou češtinu a některé nám dobře známé lokace, například pražské Hlavní nádraží. České lokalizace se však hra bohužel nejspíš nedočká.

Deus Ex: Mankind Divided vyjde 23. srpna. Trailer a gameplay.

Dark Souls III

Série Dark Souls se pohrdavě dívá na všechny zjednodušovací tendence ve hrách. Předchozí díly prosluly jako hry, které nic neodpouští a třetí díl nebude výjimkou. I tentokrát nás čeká temné a pochmurné fantasy s náročnými souboji z pohledu třetí osoby.Dark Souls III

Vývojáři slibují velké množství zbraní včetně zápalných bomb a samozřejmě pořádné dávky magie. Souboje mají ale být oproti předchozímu dílu plynulejší a rychlejší. Nebudou to ale jen hororová monstra a silní bossové, co bude nám bude ve hře zatápět. Vývojáři uvedli, že i prostředí bylo navrženo tak, aby hráče zabíjelo. Pokud tedy chcete fantasy oddechovku, držte se od Dark Souls III dál. Jestli stojíte o prověření vašich schopností, směle do toho, ale připravte se na umírání. Opravdu časté umírání.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Hra u nás vyjde 12. dubna

Trailer a gameplay.

Tom Clancy’s The Division

The Divison je dlouho očekávaným mixem akční střílečky, RPG a MMO se survival prvky. Děsivá pandemie za pouhých 5 dní položila americkou vládu a celá země byla uvržena do chaosu. Organizace SHD, nebo-li The Division, je však na takovou katastrofu připravena. Její agenti jsou vycvičení operovat v malých skupinách a nezávisle a jejich úkolem je udělat cokoliv pro zabránění pádu společnosti. Přirozeně i hráč bude jejím členem a jeho působiště bude v chaosem zmítaném New Yorku.The Division

Co se hratelnosti týče, bude The Division typickou akční RPG – postavy budou rozdělené do několika tříd se zvláštními schopnostmi, po světě bude možno nacházet nové a pokročilejší vybavení a ziskem zkušeností se postava bude zlepšovat. Naše nepřátele ovšem nebudou tvořit jen počítačem ovládaní bandité a zločinci, ale především jiní hráči. Bude možné hrát sólo, ale ne každý si pak zvládne poradit se skupinou nepřátel. Dá se předpokládat, že mezi hráči se utvoří několik skupin. Jedni budou plnit mise a v boji s bandity získávat nové vybavení, jiní se budou specializovat na lov živých hráčů. Sice jim to ubere herní reputaci, ale co by jeden za novou pušku neudělal. Ve hře si tak jistě užijeme moře příjemných situací, kdy nás po náročném souboji zastřelí vlastní spoluhráč a celý lup shrábne sám.

The Divison vyjde 8. března.

Trailer a gameplay.

Mass effect Andromeda

Napjatě očekávaný první díl druhé trilogie Mass effect nás čeká nejspíš na konci roku. Tentokrát se podíváme do galaxie Andromeda a náplní hry bude především objevování a kolonizace nových planet. O ději toho zatím oficiálně moc nevíme, ale vzhledem k tomu, že Andromeda se bude časově odehrávat po minulé trilogii, dá se předpokládat, že bude spočívat v hledání nových planet pro část lidstva, která nějakým způsobem našla způsob, jak se dostat do jiné galaxie a vydala se, či byla poslána, na útěk před Reapery.Mass Effect Andromeda

KOUKNI SE  Klikací hra Banana se stala jednou z nejhranějších her všech dob ve službě Steam

Galaxie Andromeda ovšem nebude prázdným místem, které dostaneme na stříbrném podnou. I ta je obydlená, takže poznáme množství úplně nových mimozemských civilizací, se kterými budeme opatrně navazovat diplomatické vztahy. Příliš nepřekvapivě se děj bude točit okolo vyhynulé pokročilé rasy a jejích artefaktů, což nápadně připomíná záplatku z první trilogie. Někteří fanoušci se tak obávají, že půjde jen o kopii původní trilogie v novém kabátu.

co je však jistota je opětovné zaměření na příběh, budování vztahů s posádkou na naší vlastní lodi a poměrně velká hráčská svoboda. Vrátí se taktéž vozítko Mako, které se objevilo v prvním Mass Effectu, i když doznalo podstatných změn.

Nový Mass Effect vyjde ke konci tohoto roku.

Trailer.

Kingdome Come Deliverance

Středověké RPG od českých tvůrců se vydává odvážnou cestou. Ve světě zahlceném všemi možnými fantasy hrami fantasy prvky zcela vypouští a je založená na realitě. Takže žádní draci ani magie. Dá se s trochou nadsázky říct, že půjde o simulátor středověku. České hráče potěší, že se podívá do našich luhů a hájů, protože hra se bude odehrávat v českém království

Hráč se jako syn vesnického kováře zaplete do intrik v těch nejvyšších kruzích. Konkrétně se zblízka podíváme na spor krále Václava IV. se šlechtou, což na počátku 15. století v českých zemích vyvrcholilo občanskou válkou.

Hraní má představovat velkou výzvu a vývojáři slibují, že nepůjde jen o tupou rubačku, kde není třeba příliš přemýšlet, ale souboje budou mít reálný základ. Kingdom Come: DeliveranceVycházet mají z dobových bojových stylů a prý ani střelba z luku nebude ničím jednoduchým. Bude ale možné se zaměřit i na plížení nebo přemlouvání a všechny herní styly umožní průchod hrou až do konce, takže koho souboje nebaví, nemusí mít strach. Na realitu kladou vývojáři velký důraz a kromě spolupráce s historiky a jinými odborníky například i do hry upravily skutečný kus české krajiny – konkrétně Rataje nad Sázavou.

V současné době je hra v alfa testu a v blízkých dnech se očekává příchod beta testu, který má obsahovat již podstatnou část herní mapy a první větší bitvu.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Vydání kompletní hry je pak plánováno na červen 2016.

 Trailergameplay.

The Technomancer

Zápletkou půjde o pokračování nepříliš úspěšné hry Mars: War Logs od francouzského studia Spiders. Ta byla kritizována především za to, že svým nemalým ambicím dostála jen průměrně. Zatím to vypadá, že Technomancer se bude snažit vyladit mouchy předešlého dílu. Ani tentokrát se vývojáři s vysokými ambicemi nijak netají.The Technomancer

Stejně jako první díl se i Technomancer bude odehrávat na Marsu zhruba dvě století po jeho kolonizaci. Vžijeme se do role technomancera Zachariáše, který prchá před tajnou policií a do hry se má promítnout i rasismus – na Marsu totiž kromě kolonistů žijí i lidé poznamenaní mutací. Mezi takové bude patřit i Zachariáš, jeho mutace mu však dá především schopnost technomagie. Ač v daleké budoucnosti, v Technomancerovi budou nepřátelé umírat především díky ručním zbraním na blízko, například holím a mečům, a střelné zbraně mají hrát jen okrajovou roli. Tvůrci naslibovali mnoho herních stylů, řadu způsobů plnění zadaných úkolů, ovlivnitelný příběh a parťáky, s nimiž bude možné navazovat různé vztahy od romace až po nefalšovanou nenávist. Bohužel to udělali už minule a výsledek byl rozpačitý. Doufejme tedy, že tentokrát se jim bude dařit lépe.

Hra vyjde někdy během tohoto roku.

Trailer a gameplay.

Torment: Tides of Numenera

Duchovního pokračovatele Planescape: Torment si fanoušci na Kickstarteru zaplatili za pouhých několik hodin. A ukazují nám, že izometrickým hrám s tahovými souboji v žádném případě neodzvonilo.Torment: Tides of Numenéra

Tohle RPG, které kombinuje fantasy a sci-fi, se odehrává na planetě Zemi – ovšem asi miliardu let v budoucnosti a neobydlené výhradně lidmi. Hráč se může těšit na ohromné množství dialogů, které budou místy připomínat román. To pro českého hráče ovšem znamená, že češtiny se nejspíš nedočká. Nebo si bude muset počkat hezky dlouho.

Toto očekávané RPG vyjde někdy v průběhu tohoto roku.

Gameplay.

 

 

Jan Marek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine + two =