Nejočekávanější hry na hrdiny roku 2017

Kingdome Come: Deliverance

Příští rok pro hry na hrdiny bude velice bohatý a je těžké vybírat ty nejlepší kousky. Jedno je jisté již teď. Dlouhé probdělé hodiny hýčkání si svého alter ega, zajímavé příběhy a náročné souboje slibují všechny hry na hrdiny a mnohé z nich mají obrovskou šanci na úspěch.

Divinity: Original Sin II

První díl Divinty: Original Sin přinesl do vod RPG čerstvý vítr, kdy nabídl zajímavý příběh, propracované tahové souboje, zajímavě zpracovaný systém elementů a hlavně kooperativní mód. Druhý díl hodlá jít ještě dál. Zahrát si spolu mohou až čtyři hráči, kteří si nejen budou pomáhat, ale v určitých chvílích se nejspíš postaví i jeden proti druhému. Každá postava by měla mít svůj unikátní příběh, který je však často v rozporu s úspěchy jiných. Samozřejmostí jsou nové povolání, rasy i schopnosti.
Hra je již nějakou dobu v předběžném přístupu, kdy první část hráči hodnotí velice kladně a originálně. A zdá se, že autoři své sliby plní.
Kdy vyjde: První polovina 2017

South Park: The Fractured But Whole

Oblíbené postavičky ze seriálu South Park jsou opět zpátky a tentokrát s celým superhrdinským vesmírem! Ujmete se opět role nového kluka v sousedství z prvního dílu, kdy tentokrát budete pomáhat Cartmenovi v občanské válce o vydělaní miliard v natáčení superhrdinských filmů. Hra se vydává stejným směrem jako jednička a rozpracovává své silné stránky do ještě silnějších. Všude přítomný nejapný humor, narážky na popkulturu a velké množství prdění. Změnou by měl projít soubojový systém, který umožní větší taktizování a odstranit tak stereotyp jedničky. Lákadlem má být i originální způsob vytváření postav, které bude plně hratelné. K superhrdinům patří i noční boj se „zločinem“, které má umožňovat jiný zážitek než za dne. Komu se líbí svět South Parku, tomu se bude líbit i druhý díl.
Kdy vyjde: Jaro 2017

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Torment: Tides of Numenera

Kultovní hra Planetscape: Torment se počátkem dočká nepřímého pokračování. Opět však nabídne hluboký filozofický příběh, který se dá shrnout jednou větou: „Má jeden život smysl?“. Těšit se tak můžeme na temný příběh, těžké volby a zajímavé postavy. Vše bude zasazené do světa miliony let v budoucnosti inspirované vypravěčskou hrou Numenera . Na své si tak přijdou jak milovníci fantasy, tak ale i scifi, protože co jiného jsou technologie, než druh magie? Tahovým soubojům se podle autorů lze v mnoha situacích vyhnout a lze tak hrát za pacifistickou postavu. O jak složitý způsob hraní se bude jednat, lze usuzovat právě z temně laděného světa. Kromě toho autoři slibují reakce na hráčovo činy, zajímavé dialogy (kterých bude opravdu hodně) i mnoho voleb, které povedou k několika koncům. Hra tak slibuje vše, co slibují jiné RPG, ale samotná značka všemu přidává na důvěryhodnosti.
Kdy vyjde: 28.února

Kingdome Come: Deliverance

Z českých luhů a hájů by příští rok měl vzejít delší dobu vyvíjený projekt Kingdome Come: Deliverance od studia Warhorse. Jedná se o středověké RPG bez špetky magie zasazené do doby husitství. Více než žánr RPG, by si titul zasloužil označení simulátor. Od dobových reálií, které kopírují existující lokace, přes soubojový systém. V něm bude hodně záležet na zvolené zbrani, zbroji i prostředí. Nevyhrává však ten, kdo má lepší vybavení, ale kdo chytřeji bojuje, neboť sebelepší rytíř se jednou utahá a vy jej můžete zabít. Hráči budou mít na výběr i ze tří druhů způsobů hraní – rytíř, zloděj nebo bard. Každý řeší situace po svém, ať už svaly nebo hbitým jazykem. Zatímco beta verze je již venku, plnohodnotná hra by měla vyjít někdy v příštím roce
Kdy vyjde: 2017 – nespecifikováno

KOUKNI SE  Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Matěj Říha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty − fourteen =