Nejočekávanější filmy podle knižních předloh

S novým rokem přišla spousta očekávání. Všichni určitě máme pomyslné seznamy knih a filmů, na které se v tomto roce nejvíce těšíme. A co takhle zkombinovat obojí? Pojďme si představit nejočekávanější filmy podle knižních předloh, které vám přinesou dvojitou várku potěšení.

Kniha vám zpříjemní dlouhé zimní večery a na chvilku vás přenese do jiného světa. Ať už vás v něm budou honit příšerky z virtuální reality, nebo na vás bude svůdně mrkat romanticky naladěný pan Grey, rozhodně se máte na co těšit. Po dočtení knihy můžete zamířit přímo do kina a  užít si příběh podruhé na filmovém plátně. Nejočekávanější filmy podle knižních předloh představují rozmanitou skupinu. Svého favorita si mezi nimi jistě najdou romantické duše i nadšenci do akčních filmů.

Vražedná léčba – finále trilogie Labyrint

premiéra: 25.ledna 2018
knižní předloha: Vražedná léčba (James Dashner)

 

A začneme jedním dlouho očekávaným kouskem. Finále trilogie Labyrint je doslova za dveřmi. Tomas a další Placeři do našich kin zavítají již za pár dní. Vyvázli  z nebezpečného Labyrintu plného nástrah a prošli zkouškou ohněm při vražedné cestě přes Spáleniště. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že už to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle teprve před sebou. V závěrečné Vražedné léčbě je totiž čeká nejnebezpečnější mise. Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního  Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky. Ale přežije vůbec někdo?

KOUKNI SE  Náruč plná letního čtení

Padesát odstínů svobody –  pan Grey tentokrát romanticky

 

premiéra: 8.února 2018
knižní předloha: Padesát odstínů svobody (E.L. James)

Milé dámy, slečny, ženy, jestliže máte slabost pro Christiana Greye a jeho svůdné pohledy, zpozorněte. Padesát odstínů svobody se blíží. Anastasia konečně okouzlila Christiana Greye natolik, aby se zřekl své svobody. Šťastně si řekli své ,,Ano,,. Pan Grey se sice stal romantikem, ale dveře Červené mučírny stále zůstávají odemčeny. Trocha pikantních postelových hrátek neuškodí ani v manželství. Jenže je čeká pár nepříjemných překvapení, která jim naruší líbánky. Bičíky tak musí ještě chvilku zůstat zavřené ve skříni, protože novomanželé před sebou mají větší problém. Z minulosti se vynoří Anin bývalý kolega, který s ní má nevyřízené účty a chystá pomstu. Dále tu je Christianova bývalá milenka a učitelka sexu, která mu chce dopřát mnohem více manželské svobody, než je zdrávo. Určitě si umíte představit, že tady se budou dít věci…

Den co den – co když jste každý den někým jiným?

premiéra: 23. únor 2018
knižní předloha: Den co den (David Levithan) 

O filmové adaptace young adult knih je stále zájem. Důkazem je i fakt, že se na jaře dočkáme filmu podle knihy Den co den od Davida Levithana. A o čem bude? Představte si, že se každé ráno probudíte v těle někoho jiného. Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. Netušíte kdo vlastně jste, ani proč se lišíte od normálních lidí. A platí jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout

Já, Simon – příběh tak trochu jiného kluka

premiéra: jaro 2018
knižní předloha: Probuzení Simona Spiera (Becky Albertalli)

Pokračujeme na vlně young adult. V poslední době mají nebývalý úspěch romány o lidech, kteří jsou nějakým způsobem jiní. Nemluví, prožili trauma nebo jsou trochu jiné orientace. Typickým příkladem je Simon Spier, který už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak jeho citlivá korespondence padne do nepravých rukou a Simona začnou vydírat. Buď udělá, co se po něm chce nebo se jeho tajemství dozví celá škola. V sázce není jen prasknutí tohoto skandálního tajemství, ale i Simonovo štěstí. Musí totiž odhalit, kdo je tajemný Blue, s kterým si píše.

Ready Player One – akční dobrodružství ve virtuální realitě

premiéra: 30. března 2018
knižní předloha: Ready  Player One (Ernest Cline)

Ready Player One je jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku. U režisérského kormidla totiž stojí samotný Steven Spielberg a tak by se mohlo jednat o vynikající podívanou. Tento film rozhodně potěší všechny hráče a další, kteří někdy zatoužili prožít chvilku ve virtuální realitě.V blízké budoucnosti většina populace žije ve slamech. Aby lidé unikli vlastnímu samozničení, uchýlili se ke světové virtuální realitě zvané OASIS, díky které se mohou věnovat různým zábavným aktivitám. Každý může vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se. A každý také může nalézt poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony hráčů. Jedním z nich je i Wade Watts, kterému se podaří rozluštit první nápovědu. Pak již následuje akční honba za pohádkovým dědictvím…

KOUKNI SE  10 nejlepších knížek s LGBT tématikou

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × five =