Nejočekávanější adventury roku 2018

V dávných časech patřily adventury k těm nejoblíbenějším žánrům. Tyto dny jsou sice pryč a když je nějaká hra označována jako adventura, jde častěji o akční dobrodružnou hru, ale to neznamená, že by stále nevycházely kvalitní adventury v tom klasičtějším slova smyslu. Tento rok nás tak čeká sice méně titulů z tohoto žánru, ale zato vypadají všechny do jednoho velmi nadějně. Ale více už v našem článku – nejočekávanější adventury roku 2018.

The Wolf Among Us Season 2

Kdy vyjde: koncem roku 2018

Platformy: nespecifikováno, ale pravděpodobně PC, PS4 a Xbox One

Vývojáři z Telltale Games se tento rok chystají vydat pokračování úspěšné adventury The Wolf Among Us. Ve druhé sezóně se tak opět vcítíme do role nevrlého detektiva Bigbyho Wolfa. Před námi je nicméně úplně nový příběh, nikoliv pokračování “jedničky”, což může některé fanoušky zklamat. A co jinak? Jak je to u her od Telltale obvyklé, můžeme se těšit na příběh vyprávěný z více stran a přímo přecpaný složitým rozhodováním, které zatočí s vaším morálním kompasem.

Chuchel

Kdy vyjde: začátkem 2018

Platformy: Mac, PC, Android

Mezi point n’ click adventurami má bez nadsázky světové jméno české vývojářské studio Amanita Design. Hry jako Samorost, Botanicula či Machinarium si vysloužily mnohá ocenění i díky unikátnímu grafickému designu. V jejich chystané hře Chuchel jako obvykle nebude nouze o humor – v roli chuchvalce chlupů se budeme snažit získat naši ztracenou třešeň. Za poněkud bizarní tváří se ovšem schovává série propracovaných a zábavných hádanek. I když na první pohled vypadají hry od Amanita Design pohádkově, v některých pasážích dají zabrat. Hudbu ke hře Chuchel navíc složila hudbu česká kapela DVA.

KOUKNI SE  Výhodná nabídka: Kupte si Switch s WC prkénkem

Detroit: Become Human

Kdy vyjde: první nebo druhá čtvrtina roku 2018

Platformy: PS4

Vývojáři z Quantic Dream hodlají tento rok vydat další adventuru s pořádně hutnou atmosférou a rozvětveným příběhem. Že na to mají více než dostatečné schopnosti, nám už dokázali ve hře Heavy Rain. Detroit: Become Human nás tentokrát vezme do vědeckofantastického světa, ve kterém jsou androidi co by domácí sluhové už běžnou záležitostí. Jenže jak už to tak bývá, u některých z nich se postupně vyvine skutečná inteligence a sebeuvědomění. My se vcítíme do role hned několika postav, takže příběh opět uvidíme z více perspektiv. Zajímavé bude, že příběh si poradí i s případnou smrtí některé z hlavních postav a smrt nebude vždy znamenat konec hry.

A Way Out

Kdy vyjde: 23. března 2018

Platformy: PC, PS4 a Xbox One

Adventury z vězeňského prostředí nejsou zrovna běžné, takže chystaná hra A Way Out je zajímavá už svým zasazením. Čím je ale mnohem zajímavější, že celá hra bude pro dva hráče. A to nekompromisně – hra pro jednoho hráče tu prostě vůbec nebude. Hru bude možné hrát na jednom zařízení při rozdělené obrazovce. Bude možné najít spoluhráče i online, ale vývojáři důrazně doporučují hrát společně na jednom zařízení. A Way Out nabídne napínavý příběh, který bude, jak jinak, o útěku z vězení a následnému unikání před zákonem (značná část hry se odehrává po útěku). Co se hratelnosti týče, přirozeně tu bude rozhodující správná spolupráce – jeden hráč například zabaví strážného rozhovorem, zatímco druhý se kolem něj proplíží do nepřístupných prostor.

KOUKNI SE  CS: GO slaví již osmé narozeniny, ale stále je při chuti

The Last Night

Kdy vyjde: 2018

Platformy: PC, Xbox One

Vývojáři z Odd Tales se ve své nejnovější hře chystají zaujmout především grafickou stylizací a cyberpunkovou tématikou. Mezi inspirací autoři zmínili například kultovní sci-fi Blade Runner. Ujmeme se role Charlieho, občana druhé kategorie, v jehož kůži si budeme moci poměrně svobodně procházet futuristickou metropoli. Hra bude obsahovat kromě rozhovorů s mnoha NPC i přestřelky a prvky stealth.

The Walking Dead: Final Season

Kdy vyjde: 2018

Platformy: neznámé

Další očekávanou hrou od Telltale Games je završení jejich adaptace The Walking Dead. O příběhu toho zatím moc nevíme, ale s jistotou víme, že dovypráví příběh Clementine. Opět se dá očekávat epizodické vydávání, ale ani počet epizod není znám.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 2 =