Nejnovější vývoj v případu Making a Murderer

Obhájkyně odsouzeného Stevena Averyho z populární doku série Making a Murderer odpovídala na svém twitteru na otázky aktuálního vývoje případu.

V roce 2007 byl Avery odsouzen za vraždu fotografky Teresy Halbach, svou vinu od počátku odmítá. Netflix natočil již dvě desetidílné série, Avery je stále za katrem. Je tu naděje na osvobození Averyho?

Averyho boj za svobodu může trvat deset let i déle

Kathleen Zellner se snaží rozsudek soudu zvrátit od roku 2016, kdy se stala jeho obhájkyní. Avery si mohl takovou obhájkyni dovolit po neskutečném úspěchu první série seriálu Making a Murderer. V druhé sérii se stává z obhájkyně Zellner hvězda, ale paní obhájkyně, jak dlouho může trvat, než dostanete Averyho z basy?

„Všechny tyto případy trvají věčnost … děláme na tom případu tři roky, průměrná doba je 15 let.“

Kosti mají být vydány rodině Teresy Halbach

Minulý měsíc Zellner uvedla, co by mohlo změnit soudní rozhodnutí. V původním procesu žaloba prohlásila, že paní Halbach byla zavražděna ve své garáži a že její kosti byly nalezeny spálené v sudu na Averyho pozemku. Ale obhajoba Averyho tvrdí, že kosti byly spáleny úplně jinde, v lomu známém jako Manitowocský štěrkový lom, kde podle obhajoby obět opravdu byla zabita a spáleno její tělo.

Zellner nedávno objevila dokument, který ukázal, že policie chce darovat kosti z Manitowocského štěrkového lomu rodině Halbachů. Zellner podala v lednu protest proti tomuto úkonu, protože podle ní může vést k zničení důkazů. Zellner chce nechat kosti testovat na DNA. Pokud by testy ukázaly, že kosti jsou paní Halbach, mohlo by to přinést zvrat v dalších žalobách. Zellner věří, že „vrah“ přemístil kosti z lomu na pozemek Stevena Averyho – ne policii, jak někteří tvrdí. Zellner si není jistá, co rodina Halbachů udělala s kostmi, a dodala: „Předpokládáme, že kosti byly zakopány.“ Myslí si, že je možné, že kosti mohly být spáleny.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Proč chce Zellner kosti?

Zellner věří, že odborníci na analýzu DNA mohou z kostí z lomu určit kompletní profil DNA. Jeden uživatel se zeptal Zellner, jestli existuje nějaká šance, že DNA zabijáka může být také nalezena v materiálu shromážděném z lomu, který byl předán rodině Halbachů. Zellner odpověděla jednoduchým: „Ano“.

Soud stále zvažuje návrh, který v lednu předložila. Zellner řekla, že je to „dobré znamení, protože to ukazuje, že pečlivě zkoumají problém“.

Pracuje Zellner vedle Stevena Averyho i na jiných případech?

Zellner se stala po druhé sérii hvězdou. Díky obsedantní detailní analýze a energii, s kterou se případu věnovala. Proto hodně lidí zajímalo, zda Zellner stíhá i něco jiného než pracovat na tomto slavném případu. „Ano, zvládneme i jiné případy,“ tweetovala Zellner. „Mám skvělý tým lidí, kteří se mnou pracují i na ostatních případech.“

Zellner musela v odpovědích i odmítnout žádost o ruku a potvrdit, že její pes Bruno se má skvěle.

Charlie Brown

 
 
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × three =