Nejlepší dárky za vysvědčení

Čas zúčtování nastal. Blíží se vysvědčení. Někdo nadělí dítku mobil, finanční hotovost nebo nějakou sladkou drobnost. Jiný je věrný poměrně populárnímu reklamnímu sloganu: „ Za vysvědčení knihu“.  Ano, knihu. Nikoliv knihou, i když by si někteří potomci za své školní výsledky jistě zasloužili tvrdou odvetu nejlépe Ottovým slovníkem naučným. Mám na mysli knížku, která bude nejen příjemnou odměnou, ale i vítaným společníkeDeník malého poseroutky 10 - Staré dobré časym  o prázdninách ať už na dece u rybníka nebo za deštivého letního dne.

Všechny děti, které zhltaly malého poseroutku jistě uvítají desátý díl Deníku malého poseroutky tentokrát s podtitulem Staré dobré časy. Ideální kniha na tábor nebo pro kempování do přírody.Zkrátka mimo civilizaci.  Rodné městečko Grega Haffleyho se rozhodne odpojit od elektřiny. Greg se musí vzdát výdobytků moderní doby a zvládnout tenhle dosti výjimečný stav.  Zkrátka vyzkouší, jaké jsou staré dobré časy a život v nich.

Děti si sKniha Jak mi kobliha s marmeládou zničila život - obálkaice rády od školy odpočinou, ale jistě se tam rády vrátí v bezpečí suchého anglického humoru  Marka Loweryho v knize Jak mi kobliha s marmeládou zničila život. Roman, je třídní lůzr, suchar a typický mamánek s děsně trapnou maminkou, která ho přehnaně opečovává. Roman miluje koblihy, zvlášť ty s malinovou náplní. A právě koblihou celý příběh začíná a taky končí. Kobliha potají ukrytá v kapse bundy rozpoutá celou sérii nešťastných příhod, které milému hrdinovi udělají ze života peklo na zemi.

KOUKNI SE  Sheeleana Aiyana: Staň se tou pravou

 

Chcete-li odměnit za desetiměsíční snažení dítko v pubertě, určitě ho nadchnete humorem C.D. Paynea. Série knih Mládí v hajzlu je přesně pro ty , Mladi_furt_v_hajzlukteří odrostli poseroutkovi a mají ještě daleko k Jiráskovi.  Posledním počinem autora v této řadě je kniha Mládí imrvere v hajzlu. Tyhle knihy mají ohromnou výhodu v tom, že až se váš potomek zvedne z deky, aby smočil tělo nebo skočil pro limču, můžete mu knihu znárodnit a pobavit se stejně dobře jako on.  Kombinace zpruzeného puberťáka poměrně suchopárného světa dospělých zkrátka funguje.

Ale i naši nejmenší, co se sotva za ten necelý rok naučili číst si zaslouží odměnit. A také jim prozradit to sladké tajemství, že v knížkách je víc než s360x550_dst2NPtrohá informace, že máma mele maso a Ema má mísu.  Rošťák Bertík má větší písmena, neděsí rozsahem a pobaví obsahem. Bertíkovy kulišárny neznají mezí. V téhle sérii vyšlo už osm knih. Už jenom názvy napoví, že se děti snadno ztotožní s hlavním hrdinou a bude jim kamarádem i inspirací:  Žížalyyy!, Blechyyy!, Krrrk!!, Bláááto!, Spoďáryyy!, Uuuf!, Holubyyy!, Třaskavkyyy!

zavřít

Do pětice doporučím zaručeně vtipné fantasy z pera českých autorek Oldřišky Ciprové a Lenky Němcové. Dračí úlet patří k letním novinkám. Posuďte sami: Časy v království zvaném Middletown se změnily. Nic už nebude jako dřív, dokud se čaroděj Wogard neuráčí pořádně čarovat nebo král Filomen nezačne konečně jednat.
Královská idylka byla nádherná, ale děsně nudná. A pak přišel princ Coren a krále té nemožné nudy zbavil svou pouhou přítomností. Jedna královská dcera je v rychlém sledu událostí (ne)unesená drakem, což si sama vydupe. Druhá si vyrazí zuby na schodech a neumí se chovat. Královna omdlívá, kdy se jí zachce, aniž by způsobně čekala, jestli ji někdo chytí. A čeká se jen na jedno – na hrdinu, který nastolí řád a pořádek dřív, než někdo přijde k újmě. Nebo se bez varování vysvleče úplně donaha. Úplně!

 

KOUKNI SE  Michal Čagánek posílá Boha na dovolenou

Možná se Vám nebude chtít za vysvědčení kohokoliv odměňovat a možná vám dojdou slova. Pro tyhle případy doporučuji vzít nějakou hodně dobrou knihu, zalézt si s ní někam do klidu a užít si právě tu detektivku, thriller nebo zamilovaný román tak, aby se dotíravá realita vzdálila na hony daleko. To totiž dobré knihy umí.

 

Kristina Doubravová

Předchozí článek10 znamení, že se k sobě sexuálně nehodíte
Následující článekMělčiny: Mořský zabiják se vrací a poteče krev

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 5 =