Nejlepší dárky pro knihomoly

Novinky v knihkupectví (zdroj Pixabay.com)

Nejlepší dárek pro knihomola je jednoznačně kniha, ale víme, že zavděčit se knížkou není vždycky úplně sranda. Oblíbený spisovatel nic nového nemá, podobný autor se nelíbí a “bestsellery jsou pro lidi bez vkusu”. A přitom některé lidi ničím jiným, než knihomolským dárkem nepotěšíte. Naštěstí pro vás, pravé knihomolství není jen o knížkách a vy máte šanci udělat radost i jinou knihomolskou nutností.

Knihomolský hrníček a čaj (zdroj Pixabay.com)

1Čaje a káva a roztomilý hrníček

Není nic fotogeničtějšího, než knížka a stylový hrníček (aktuálně letí plecháčky) s

horkým nápojem. A výhoda je, že v zimních měsících není nic lepšího, než uvařit si hrnek kávy nebo čaje a zabalit se do deky s knížkou. Zjistěte, jestli váš oblíbený knihomol preferuje kávu nebo čaj a jestli si potrpí na nějakých specialitkách. Kvalitní kafe i výborné čaje se shání poměrně snadno a potěšit můžou opravdu hodně. A radost z dárku ještě zdvojnásobí milý hrníček s knihomolským tématem.

2Tematické předměty

Prstenec, Zlato, Middle Earth, Zlatý Prsten, Kovový

Všimli jste si, že knížky jsou plné mocných, významných, kouzelných a osudových předmětů? A všimli jste si, že spoustu relikvií z knížek seženete v podobě přívěsků, šperků, doplňků a dalších drobností? Jasně, nejlíp se shání malinké zlatonky, obraceče času a mocné prsteny z elfího zlata (ale tak kdo by zas nemiloval Harryho Pottera nebo Pána prstenů), ale vlastní symbolické předměty má téměř každá knížka, stačí jen hledat to pravé právě pro vašeho knihomola.

Ručně tvořená záložka (zdroj Pixabay.com)

3Ručně tvořené záložky

Můžete říct, že záložek má každý knihomol mraky. Aby ne, záložku dostanete snad ke každé knížce, co si koupíte. A navíc, jako záložka do knížky se dá použít prakticky cokoliv. Jenže, záložka pro knihomola je něco víc, než kousek papírku s reklamou. Knihomol používá záložky denně, takže vyžaduje jistou výdrž a kvalitu. Navíc záložka kouskuje jeho oblíbený příběh, musí nějak zapadat do kontextu.

KOUKNI SE  Čtení na dovolenou

Už jste slyšeli o krásných ručně tvořených záložkách? Jejich výhoda je, že je většinou tvoří sami knihomolové (teda alespoň ti zručnější), kteří knížky znají, ví, co je v nich důležitého a jaká záložka se k jakému příběhu hodí. Vy tak sežene nádherné barevné záložky s citáty, obrázky a nebo jen s kreativním vyjádřením knižního příběhu. A váš knihomol bude šťastný, že víte čím ho potěšit.

Funko pop Drak Šmak (zdroj Pixabay.com)

4Funko pop figurky

Napadlo by vás, že dospělí lidé podlehnou kouzlu malých plastových figurek (které navíc

ani nemají křivky panenky Barbie)? Figurky Funko pop jsou aktuálně obrovským trendem ve světě knihomolů. Uznejte sami, postavičky jsou fakt roztomilé a vystižené do posledního detailu. Musíte pochopit, že když si váš knihomol nemůže domů pořídit opravdového hrdinu z oblíbené knížky, figurka Funko pop je sice malou, ale plnohodnotnou náhradou. A navíc vystavená v knihovně mezi řadou knížek (a případně dalšími Funko pop kolegy) vypadá naprosto dokonale.

Předchozí článek5 nejlepších akčních filmů roku 2018
Následující článekSexy nohy Naomi Watts

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve + 15 =