Pohádková hra Pilgrims od Amanita Design se stala nejlepší českou hrou za rok 2019. Jak dopadly ostatní české hry?

Před pár dny proběhlo vyhlášení cen v anketě Česká hra roku. Jednalo se o jubilejní desátý ročník těchto cen. Ceny se vyhlašují hned v několika kategoriích. Hlavní cenu, tedy Nejlepší česká hra, vyhrál Pilgrims od Amanita Design. Nádherně zpracovaná hra plná hádanek a úkolů.

V kategorii Audiovizuální zpracování si odnesl cenu Feudal Alloy, akční plošinovka od studia Attu Games. Hned dvě ceny jsi odneslo Bohemia Interactive. Jejich sandboxový Ylands zvítězil jak v kategorii Technologické řešení, tak v kategorii Free-to-play. Kategorii Herni design opanovali Trickster Arts a jejich Monolisk. Nejlepší studentskou hrou je Silicomrades od skupiny, která si říká Outside the Fox.

Do síně slávy byl uveden Andrej Anastasov. Legenda české herní žurnalistiky, dlouholetý šéfredaktor a spoluzakladatel kultovních časopisů Excalibur a Score, a také tak trochu kontroverzní osoba. Je třeba říct, že se vyhlášení opravdu povedlo. Kvalita jde s každým ročníkem strmě nahoru. Černý puntík bych dal za krátký výpadek streamu, ale to se zkrátka stává. Mezi předávajícími byl třeba herní novinář a šoumen Mikoláš Tuček nebo autor českých herních skvostů, Mafie a Kingdome Come: Deliverance, Dan Vávra. Večerem provázela Iva Pazderková. Vyhlášení cen Česká hra roku se zkrátka povedly. My se budeme těšit na další ročník.

KOUKNI SE  The Last of Us 2 budí vášně

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − three =