Nejděsivější děti z videoher

Existuje jeden specifický druh strachu – když se bojíme něčeho, co by samo o sobě mělo být naopak pozitivní, veselé, roztomilé…Třeba klauni. A nebo děti. Vážně. Jen málo věcí dokáže vyvolat takový pocit stísněnosti jako kombinace hrůzných prvků s těmi dětskými a nevinnými. Ví to dobře tvůrci hororových filmů a proto stvořili třeba Samaru. A ví to dobře i vývojáři her. Pojďme se podívat na některé děsivé děti z her.

Alma Wade – F.E.A.R.

Střílečka F.E.A.R už je klasika a to i díky malé holčičce v červených šatech, která nás vytrvale děsila během průchodu celou hrou. Občas se zjevila i ve své dospělé formě, ale v každém případě dokázala navodit takovou atmosféru, že si člověk přál, aby za příštím rohem raději už číhalo komando nebo čtyřmetrový bojový robot, tedy naši obvyklí soupeři ve hře. Alma totiž má takové nepříjemné zvyky, například být neviditelná a šeptat nám něco do ucha, tu a tam se mihnout ve stínech, nebo nás zásobovat výjevy, ve kterých je víc krve než v Tarantinových filmech. Příběh Almy nám ovšem hra neprozrazuje samozřejmě, nýbrž jen v náznacích a v útržcích (např. e-maily) během průchodu hrou. Z nich víme, že Alma bývala nadané dítě se silnými duševními schopnostmi a jedna zlá korporace si usmyslela, že toho využije…Jak bláhové! Alma se pochopitelně vymkla kontrole a jak každý hráč F.E.A.R. ví, nedopadlo to vůbec hezky.

Lucius – Lucius

Lucius vypadá jako úplně normální šestileté dítě. A kdyby mu na jeho šesté narozeniny nepřišel jeden speciální host, možná by i normální skutečně byl. Tím hostem byl totiž sám Lucifer, Pán much a vládce pekla. Ten malému Luciovi sdělil, že je jeho potomkem, antikristem, který oplývá zázračnou démonickou mocí. Pod vlivem svého nového tatínka se ale Luciovo chování rapidně zhoršuje. Kde bychom od šestiletého kluka čekali maximálně rozbité okno a jiné lumpárny, tam po Luciovi nacházíme samé mrtvoly. Nejlepší na tom všem je, že ve stejnojmenné hře Lucius se nesnažíme malého ďáblíka chytit, zabít, nebo tak něco. Naopak se ve hře ocitneme v jeho kůži a naším úkolem je stále dokola zabíjet lidi tak, aby to vypadalo jako nehoda. Tedy hodně podezřelá nehoda, protože služebné se nezavírají v mrazáku každý den a tatínkovi obchodní partneři obyvkle neuhořívají od rozbitého plynového sporáku.

Sandal Feddic – Dragon Age: Origins

V RPG Dragon Age: Origins časem narazíte na jednoho trpasličího obchodníka, který není ničím zvláštní. Krom svého adoptovaného a – buďme upřímní – na první pohled slabomyslného syna Sandala, rovněž trpaslíka. Tenhle roztomilý prosťáček neumí vlastně ani mluvit, zato má neobyčejné nadání pro okouzlování různých předmětů. Čím je děsivý? Vlastně ničím, až na jednu událost na samotném konci hry. Když hlavní město Fereldenu čelí útoku obrovské hordy zplozenců, musíme se společně se svou partou probojovat až na vrchol královské pevnosti. V cestě nám stojí stovky zplozenců, každá místnost se jimi přímo hemží a za každým rohem číhá nový boj. Když tu najednou – vstoupíme do místnosti, která se taky hemží zplozenci, jenže mrtvými. Všude jen jejich těla a krev. A uprostřed těch jatek – stojí Sandal. Celý od zplozenecké krve a s lehkým úsměvem na rtech. Jak sakra malý kluk, beze zbraně, beze zbroje, sprovodil ze světa desítky ozbrojených skřetů?! A proč tam vůbec šel? To se nikdy nedozvíme. V každém případě si na něj budeme dávat pozor a v jeho přítomnosti už nebudeme tak klidní.

Malé sestřičky – Bioshock

Podmořské město Rapture nám každou chvilku přichystá nějaké děsivé přivítání. Nejdřív jsou to zmutovaní narkomani, spliceři, pak zase tzv. Velcí taťkové, tedy monstra v mohutných potápěčských oblecích, která své oběti porcují obřím vrtákem. Zdaleka nejděsivějším tvorem v Rapture jsou ovšem Malé sestřičky. Ne že by byly nebezpečné, vlastně jsou vyloženě neškodné. Děsivý je ale jejich osud. Ačkoliv na první pohled vypadají jako roztomilé holčičky, jsou geneticky upravené a navíc tvoří hostitele pro parazitického podmořského slimáka, který v jejich těle produkuje vzácnou látku, zvanou Adam. Kvůli tomu jim žlutě svítí oči a jejich hlas zní, jako by se ozýval z nejhlubších koutů pekla. To vše výrazně pozměnilo i jejich chování. Ačkoliv si jako jiná malá děvčátka hrají, zpívají a tančí, ze všeho nejraději těží Adama z mrtvých těl, rozesetých všude po Rapture. Taková těžba spočívá v tom, že Malé sestřičky do těl bodají velkými jehlicemi a vysávají z nich drahocennou látku. Občas se z rozkládající se mrtvoly samy napijí čerstvého Adama. A náramně jim chutná. Brrr.

Předchozí článekPrvní trailer na Avengers: Infinity War je tady
Následující článekPrvní dojmy z českého RPG Kingdom Come: Deliverance

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × four =