Nejbizarnější camea celebrit ve videohrách

Občas se ve hrách objeví známé osobnosti, které byste ani ve snu nečekali. Justin Bieber jako profesionální basketbalista. Phil Collins, kterého musíte chránit před mafií v GTA: Vice City Stories. Zpěvačka Ariane Grande v japonském RPG nebo například David Hasselhoff ve strategii Command and Conquer. Na tyto a další podivná camea celebrit se nyní podíváme.

10Ozzy Osbourne, Lemmy Kilmister – Brutal Legend

Oba hudebníci patří k legendám ve svých oborech. Jejich camea v této navýsost bizarní videoherní hříčce zapadají, protože je zasazená do světa rocku a metalu. Přesto camea působí dosti podivně. Oba ve hře ztvárňují sami sebe v rolích, ve kterých byste si je asi nikdy nepředstavili. Ozzy Osbourne s přezdívkou Princ temnoty ve hře vystupuje jako Ochránce metalu. Jeho postava zároveň funguje jako obchodník, který může vylepšovat hráčovy zbraně.

Zatímco pozdější frontman skupiny Motörhead Lemmy Kilmister ztvárňuje charakter přezdívaný jako Kill Master. Navzdory své herní přezdívce je to motocyklový mystik, který se zřekl násilí a ve hře operuje jako „healer“ (doktor, léčitel). Zkrátka jedna bizarnější postava než druhá. I navzdory tomu, že hudební styly obou pánů jsou velmi propojené s hudebním podtextem hry a světem, ve kterém se odehrává.

9Phil Collins – GTA: Vice City Stories

S tímhle cameem nikdo nikdy v sérii GTA nepočítal. Jednoduše by to nikoho ani ve snu nenapadlo. Kromě tvůrců samozřejmě. Slavný hudebník Phil Collins sehrál sám sebe jako vůbec první celebrita v celé herní GTA sérii. Konkrétně ve hře Grand Theft Auto: Vice City Stories pro konzoli PSP. V jedné z misí bylo vašim úkolem chránit Collinse před mafií, která se ho snaží zabít. Mimo to jste mohli během hraní navštívit několik koncertů s autentickou hudbou a vizuálními efekty z opravdových Collinsových koncertů. Vše pochopitelně v rámci možností. I když Collinsovo cameo pomohlo zvýšit prodeje hudby z osmdesátých let, pořád je to dost divné cameo.

8Justin Bieber, Brian Baumgartner – NBA 2K13

Sportovní hry jsou známé tím, že pokaždé přihodí nějaká prazvláštní camea a easter eggy do svých děl. Ale NBA 2K13 prozatím všechny dosavadní basketbalové ročníky i ostatní sportovní hry trumfla. Jako první se ve hře objevil celosvětově známý zpěvák Justin Bieber. A rozhodně tam nezpívá hymnu. Jeho postava je pro basketbal jako dělaná a také to dává znát při profesionálních pohybech. Jeho fanouškovská základna se nemusí nutně překrývat s těmi sportovními nadšenci. Otázkou je, jak tvůrce napadl právě tento zpěvák.

KOUKNI SE  Nedávno vydaný eFootball vypadá tragicky

Druhé a podobně podivné cameo v basketu sehrál pro změnu herec Brian Baumgartner, známý především svou rolí Kevina z britského komediálního seriálu Kancl. Baumgartner je další chlap, který je proporcemi a zkušenostmi vylíčený ve hře jako postava s excelentními herními zkušenostmi a výsledky. Přitom skutečnost je tak diametrálně odlišná.

7Michael Jackson – série Space Channel 5

Král popu byl vždy tak trochu jako postava z jiného světa i ve skutečném životě. A tak si tvůrci ulítlé herní série Space Channel řekli, že jeho cameo ve hře přece nemůže vadit. Vadit možná ne, ale bizarně to působí tak jako tak. A také Jackson si v této rytmické hře zahrál sám sebe, akorát jeho postavě se říká „Space Michael“. Drobné cameo ve Space Channel 5 se proměnilo v povýšení jeho postavy mezi hlavní v následujícím pokračování. Zesnulá popová hvězda ve hře představuje své unikátní taneční kreace a pěvecký talent, zatímco hlavní reportérce asistuje při jejich neobvyklých tanečních bitvách proti mimozemšťanům a robotům.

6Ariana Grande – Final Fantasy: Brave Exvius

Když už jsem nakousl popovou sféru, tak můžu pokračovat ještě chvíli. Další taková hvězda, která si střihla herní cameo je mladá zpěvačka Ariana Grande. Nikoho z nás by zřejmě nenapadl jediný důvod, proč se zrovna tato zpěvačka objevila v herní sérii Final Fantasy. V mobilní verzi s podtitulem Brave Exvius existuje hned několik hratelných charakterů nejvíce zpěvačce podobných (v rámci pixelových možností) včetně několika kostýmů z jejich hudebních klipů. Nemluvě také o písních, které ve hře zazní. Nejsem si jistý, čí podivná fantasie přiměla dát Grande do hry. Jisté je to, že tvůrci zažili naprostý útok fanoušků, kteří po hře šíleli hned poté co zpěvačka souhlasila se jejím začleněním do mobilní hry.

KOUKNI SE  5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

5Drew Carey – The Sims: House Party

Existuje spousta celebrit, které když by se objevily na vaší oslavě, tak by z ní udělaly party, na kterou byste do smrti nezapomněli. Bez urážky ke Drew Careyovi, ale bývalá seriálová hvězda rozhodně není na seznamu lidí, kteří by nám přišli na mysl jako první. Přesto se tak děje, i když jenom ve hře. V herním dodatku The Sims s podtitulem House Party z roku 2001 se postava Careyho přidá k vaši první oslavě, pokud bude trvat dostatečně dlouho. Herec dokonce v té době dělal propagaci ve své show právě ke hře The Sims. Přidal k tomu pár vtípků, které odkazovaly na hru samotnou a styl proslovu, kterým jsou charaktery ve hře (i ten jeho) pověstné.

4Steve Carell, Stephen Colbert – série Outlaw Sports

Každý musí nějak začínat, herce nevyjímaje. A proto se můžeme podívat, jak začínali dva dnes již skvěli komici a velké hvězdy. Na přelomu tisíciletí nebyl ještě jejich věhlas na takové úrovni. Zprvu často dabovali nejrůznější postavy, ale hlavně začínali jako hlasové komentátorské duo v prapodivné herní sérii Outlaw Sports. Tato sportovní série je pověstná svou plejádou těch nejabsurdnějších sportovních disciplín se šílenými pravidly a nepříliš pěknou grafikou. A právě v tomto díle přidali do hry dvojici Steveů. Jejich komentář odpadních sportovních disciplín znějící jako by byli ve strip klubu je bizarní a legrační zároveň.

3David Hasselhoff – Command and Conquer: Red Alert 3

Tento díl úspěšné strategické série nabídl překvapivě velké množství známých a respektovaných herců. Bylo těžké vybrat jednoho z nich. Kupříkladu wrestler Ric Flair je docela neočekávanou osobou začleněnou do strategické video hry. Nejbizarnější cameo nakonec připadá pro herce Davida Hasselhoffa, který se objeví na konci kampaně za spojence. Hasselhoff ztvárňuje více prezidenta, který pořádá tiskovou konferenci po nástupu do úřadu po svém předchůdci. Hercův charismatický a neochvějný výkon, kterým obdivuje bývalého více prezidenta je poněkud zvláštní. Hlavně proto, že se z něj vyklubal vraždící válečný zločinec. Toto krátké Hasselhoffovo cameo patří mezi hodně zvláštní části ve hře.

KOUKNI SE  Nejlepší herní vozítka, se kterými se můžete svézt

2Fred Durst – Fight Club

Rap rocková skupina Limp Bizkit, ve které zpíval také Fred Durst, ovládala na přelomu tisíciletí hudební žebříčky. Úspěch byl pochopitelný. Mnohem těžší bylo pochopit, že zpěvák byl začleněný do bojové hry Fight Club jako jedna z hratelných postav. Kromě Durstovy záliby chodit bez košile a jeho hudby zakomponované do herního soundtracku upřímně netušíme, proč zrovna on vlastní hratelnou postavu podle sebe. Bez ohledů na důvod jeho přítomnosti ve hře je překvapením, jak s ním vývojáři naložili. Fakt, že se o tomto cameu mluví i po desíti letech dokazuje, že to byl nezapomenutelný tah. I když dost podivný.

1Gary Coleman – Postal 2

Většina lidí si předčasně zesnulého herce spojí s jeho ikonickou rolí v seriálu Diff´rent Strokes (1978-1986). Herec svou roztomilost obrátil všem divákům a fanouškům vzhůru nohama. Stačilo jediné. Objevil se v násilné hře plné kriminálníků s názvem Postal 2. V jedné misi se objeví Coleman jako fiktivní charakter sebe sama. Zatímco podepisuje knihy je obviněný policií, která dorazí na místo. To ho vyprovokuje k brutální odpovědi za pomoci útočných pušek a granátů. Poněkud hodně zvláštní a psychopatická reakce od někoho, koho si většina pamatuje jako malého roztomilého černouška. Skutečně je to tak podivné cameo, jak to zní.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

 

www.watchmojo.com

Předchozí článekRecenze: Triple Frontier to přehnal s dobrými úmysly
Následující článek10 nejlepších hororů o posedlosti démony

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × two =