Need for Speed: Payback – těšte se na pořádnou jízdu

Need for Speed. Hra, která je synonymem pro arkádové závodění. Je jen málo hráčů, kteří by neznali tuto kultovní záležitost. Jenomže i Need for Speed má svoje temná místa. Místa, na která neradi vzpomínáme. V herní branži se totiž rozrostl jakýsi nešvar – vydávat hry rok co rok, aniž by autorům záleželo na tom, zda je jejich produkt hotový či nikoli. Často se tak stává, že je hra nekvalitní a má mnoho much. To bohužel poslední dobou postihlo i NFS. Poslední díl, který vyšel pod touto značkou, se nesetkal s ovacemi a ani s kladným hodnocením. Fanoušci stále vzpomínají na doby, kdy se hrálo NFS Underground nebo Hot Pursuit III. Zábavné závodění v ulicích a k tomu pořádná dávka tunningu.  Po roční pauze to vypadá, že se fanoušci konečně dočkají.

Pomsta na silnici

V nadcházejícím díle tvůrci kladou velký důraz na příběh, a to je jedině dobře. NFS nikdy nebylo o realistickém závodění, ale o tom být nejlepší a užívat si zběsilou jízdu ala Rychle a Zběsile. Příběh se tedy zaměří na dění ve městě Fortuna Valley, které ovládá nemilosrdný kartel se jménem House. No a vy jako hlavní hrdina celého příběhu (možné jsou hratelné až tři postavy) se vydáváte do města vyrovnat si účty se zmíněným gangem. Vašim velkým úkolem je získat si respekt podsvětí v nezákonných závodech a díky tomu se na konci zúčastnit velkého závodu. Je tedy jasné, že nás čekají kromě kvalitních oponentů a gangsterů i honičky plné policejních vozů, které nám jistě nedají zadarmo ani metr silnice. Že by návrat k Hot Pursuit?

KOUKNI SE  Konec čekání, Red Dead Redemption 2 výjde konečně na PC

Jedinečný vůz

Jedna z nejdůležitějších částí hry bude tunning vašeho vozu (že by návrat k Undergroundu?). Kromě vzhledu si budete moci upravit i samotný výkon, a to díky vyhraným či nakoupeným součástkám. Mimo to budete moci hledat po otevřeném světě i celá auta, která si pak s chutí přidáte do své sbírky a samozřejmě je upravíte dle libosti.

Hra vychází 10. listopadu, a tak je možná na čase, abyste si už začali pomalu dělat místo ve své garáži, protože gameplay vypadá suprově.

 

Adam Dvořák

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 − three =