Najdete lék na mor? The Black Death vás vyzývá na souboj s hrozivou epidemií.

Středověká hra The Black Death se inspiruje epidemií moru, která se přes Evropu přehnala ve 14. století. Hra vyšla už minulý rok, ale teprve teď obdržela poměrně zásadní update, který překopává mnoho herních mechanik. Navrch vás ještě nechá hrát za nový typ postavy – morového doktora, který nemá za úkol nic menšího, než najít lék na obávanou černou smrt.

Když je středověk příliš (málo) krutý

Ale hezky popořadě. Co je vlastně The Black Death za hru? Jde o středověký survival, kde se můžete ujmout řady různorodých rolí. Chcete si v poklidu sedlačit, pěstovat obilí a chovat dobytek? Pak se vydáte cestou farmáře. Lákalo vás vždycky černé kovářské řemeslo? Pak si můžete kovat nejrůznější zbroje a zbraně. A nebo vás nikdy moc práve nebavila a považujete za snadnější cestu, jak zbohatnout, loupení na odlehlých lesních cestách? I bandity tu najdete. A samozřejmě spoustu dalších rolí.

Vývojářům ze Syrin Studios a Small Impact Games přesto samotný středověk nepřipadal příliš krutý. Vedle těch všech lupů, poprav a mučení zkrátka museli přidat ještě něco krutějšího. A co je krutější než černá smrt, která ve své době zkosila třetinu obyvatel Evropy? A tak je ve hře vaším nepřítelem kromě lapků i smrtící epidemie moru. Ale jinak můžete očekávat prvky obvyklé pro ostatní survival hry. Najdete tu crafting, stavbu příbytků, stovky NPC a samozřejmě i možnost si mor užívat po boku kamarádů (než si je vezme zubatá).

KOUKNI SE  Zombie akce Days Gone bude mít svou filmovou podobu

Co přináší nový update?

A s novým updatem Pestilence bude hra ještě zajímavější. Rozšíření jde opravdu do hloubky a nebojí se měnit i zavedené herní mechaniky. Do hry přibyla úplně nová povolání, jako je třeba sedlák, lovec, kuchař a bandita, ale nejzajímavější z nich je nejspíš morový doktor. V roli doktora bude vaší starostí najít lék na mor. Vaším každodenním chlebem se tedy stane hledání a zkoumání mrtvol a když budete něco craftit, bude to nejspíš lepší skalpel. Jak se budete profesně vyvíjet, naučíte se i takové chuťovky, jako je sběr orgánů mrtvých a podobně. Neodolatelné.

Update ale přinesl změn daleko víc. Nyní máte více svobody při vytváření vaší postavy, jako jsou například nové účesy a podobně. Přibylo i „interaktivní kolečko“, které umožňuje přehlednější rychlé volby. Rváči ocení, že do hry se konečně dostaly pěstní souboje, takže pro souboj není nutné hned vytahovat meče. Změn doznala i některá herní města, která mají teď mít hutnější středověkou atmosféru. K realističtějšímu pojetí světa přispívá i vylepšené chování NPC, které s vámi už navazují oční kontakt, ale i dynamicky šíří mor.

Nový update přinesl ovšem i řadu problémů. Pokud hru hrajete, mohli jste zaregistrovat například to, že krvácení nepřestává, ať se léčíte, jak chcete. Některé zbraně neblokují údery úplně správně a naopak umělá inteligence může občas blokovat údery ze všech směrů.

Tvůrci hry nás ovšem ujistili, že na vyřešení potíží usilovně pracují. Kompletní seznam změn si můžete přečíst například ZDE.

KOUKNI SE  Druhý trailer na hru Pokémon Scarlet and Violet odhalil sexy profesory

 

 

Jan Marek

Předchozí článek10 nejlepších dobrodružných filmů všech dob
Následující článekApokalypsa začala, den posledního soudu nadchází…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × five =