My kitchen – malé místo splněných snů a lahodných maličkostí

V brněnském gastronomickém moři se objevila nová zlatá rybka, která vám splní spoustu přání, aniž byste ji museli pouštět na svobodu – od posledního lednového týdne je tu pro vás každý den přibližně od 10 do 18 hod., kdy ve „své kuchyni“ připravuje opravdu originální bistro skvosty.

12540983_196483197371255_4691871434813593326_n
FOTO: My kitchen

Od 26. ledna spustilo svůj zkušební provoz bistro, nebo spíše malý obchůdek, s anglickým názvem „My kitchen“ na ulici Francouzská nedaleko Dětské nemocnice v Brně. Název se zrodil ze vzpomínek na šťastné chvíle na americké pláži, kde jedna ze šesti „čarodějek“, jak se všechny členky tohoto domácky vyhlížejícího bistra označují, vyslala do Vesmíru přání. No a jak to tak bývá, byla to právě tahle neviditelná ruka, která postupně svedla na společnou cestu skupinu žen milující dobré jídlo, dobré lidi, naše zdraví a práci věnovanou něčemu smysluplnému. A protože jedině práce, kterou milujeme, může být úspěšná, najdete po dvou letech všechny poklady vzniklé v kuchyních těchto gurmánek na jednom jediném místě. Na místě, které je maličké, ale kam se vejde vše, co potřebujete, a které je přecpané pouze neuvěřitelně pozitivní energií a samozřejmě i fantastickými dobrotami. Na místě, kde se člověk sice tísní, ale zároveň cítí svobodně, protože má před sebou nejen volbu ochutnat nápadité pokrmy, ale i usmívající se živoucí důkazy toho, že když něco chceme, stačí si přát a vyčkat.

KOUKNI SE  Trpíme pro štíhlou linii

Jakmile otevřete dveře této „kuchyně“, ocitnete se rovnou před nevelkým pultem s hravě a lákavě prezentovanou nabídkou –  raw cupcaky s čoko-banánovou šlehačkou a raw muffiny i raw čokokolečka potěší jazyk každého milovníka sladkého. Kešu tyčinky s brusinkami se rozplývají na jazyku stejně jako bílá čokoláda, od které jsou téměř k nerozeznání, a makový závin ocení i ti, co si nepotrpí na přeslazené dezerty a raději upřednostní čistou chuť máku. Hutné těsto závinu vonícího po klasickém makovci, plné lněného a podle chuti i slunečnicového semínka, by se dalo v podstatě přirovnat k samotnému podniku – poctivé, zdravé a založené na „semínku“. V každé specialitě, ať už ve sladkých dezertech, nebo ve slaných, jáhlových, pohankových a dalších salátech, raw krekrech, originálních pomazánkách, které si můžete namazat na domácí kváskové pečivo, se skrývají semínka, ze kterých bezpochyby brzy vyroste zájem Brňanů a velký počet návštěvníků.

12645179_197782973907944_1658725431179422012_n
FOTO: My kitchen

Jednou z největších vyzkoušených lahůdek jsou pohankové sendviče, které ukazují, jak skvěle chutná přátelská spolupráce – pohankové bezlepkové TyPlacky se lnem, slunečnicí a dýňovým semínkem, v jejichž složení je ručně napsaná i radost a láska, se mnohým dostaly do povědomí na brněnském FoodParku, největším potravinovém trhu v Brně, a někteří z nás je pak marně sháněli po celém městě. Od teď tvoří s pomazánkami paní Krejčové vyladěnou svačinu, či večeři nebo lehký oběd v My kitchen. Těšit se můžete ale i na veggie burgery s červenou řepou a cibulkou, tortilly plné zeleniny, zapečené toasty nebo veganské obědy, ovocné freshe, zázvorové produkty, pickels a všechno, co se pyšní titulem „domácí“. Dočkáme se snad i rozvozu a bližší pobočky v centru.

KOUKNI SE  Zásady a výhody správného saunování

Do „My kitchen“, kde se nají nejen vegetarián, vegan, vitarián, ale i každý jiný kolemjdoucí, jsem vstupovala se zvědavostí, a to v době, kdy ještě probíhaly úpravy vnitřních prostorů. Odcházela jsem ale s pocitem, že nevymalované stěny a stará venkovní cedule jsou to jediné, co tomuto kroku k seberealizaci a splnění si snů chybí. Těžko říct, zda je označení „bistro“ správné – jde zkrátka o kuchyni, kde vám 12 rukou předává čerstvé pochoutky jako výsledek uzrálé myšlenky nakrmit a potěšit všechny, kteří se drží hesla, že jsme tím, co jíme. Ať se vaše semínko uchytí a ať se vám v očích odráží stále to, co tam člověk může vidět teď a měl by vidět stále – štěstí a elán.

 

 

Blanka Datinská

Předchozí článekDeadpool se blíží!
Následující článekSborníky nejlepších prací z literárních soutěží roku 2015

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight + nineteen =