KNIHA: Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

Miroslav Hrabica – Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí

Knížka Miroslava Hrabici Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí se může stát naším duchovním průvodcem ve chvílích, kdy k nám promlouvá nemocné tělo a my bychom mu rádi porozuměli. Jistě ne poprvé se snažíme odhalit poselství nemoci a pozměnit v našem přístupu k životu nemoudrý postoj, který se stává příčinou našich onemocnění.

Hrabicův text je obsáhlý (v r. 2007 vyšlo druhé, doplněné vydání) a věnuje se těmto tématům: duchovní příčiny nemocí; základní chorobné procesy; srdce, oběhový a cévní systém; krev, lymfa, slezina; dýchací ústrojí; trávicí soustava; játra a žlučník; infekční onemocnění; ledviny a močové ústrojí; pohlavní orgány, prsa; smyslové orgány; endokrinní systém; opěrný a pohybový aparát; nervový systém; vznik života, lidský vývoj, smrt; pár úvah souvisejících s léčbou.

„Všechno, co Tě potkává, je odrazem Tvého konání.“

Kniha obsahuje věcný rejstřík, podle kterého můžete onemocnění v textu velmi snadno vyhledat. Nedávno jsem si opět podvrtla kotník, s důvěrou v inspiraci napsaného proto později otevřela knížku M. Hrabici, abych si pro sebe našla následující: „Člověku, který příliš uhýbá výzvám života, snadno povoluje kotník – opora nohy…Věř si. Přiměřeně si buď vědomý své ceny, ale zároveň nenos nos nahoru. Pokora se vyplatí.“ Autor uvádí také, že k distorzi hlezenního kloubu dochází, „když nezdravě vyroste sebevědomí člověka a uvádí ho v klam“. Jistě i vy zde najdete slova, která vám pomohou odkrýt možnou příčinu dalších zdravotních obtíží.

KOUKNI SE  Richard Bach: Nikdo není daleko

Autor radí čtenářům: „Věřte. Plně a mravně prožívajíce tělesný, věřte i v duchovní (vnitřní) život. Přiznejte si důležitost i váhu svých pocitů a pohnutek k jistým činům. Svého ducha, nitro a chování pročišťujte rozjímáním, modlitbami, četbou Ducha plných knih, poslechem hudby otevírající srdce i hlas svědomí, aby Vaše následné činy byly utkány z lásky, pocukrovány milosrdenstvím a nazdobeny pokorou. Odevzdejte se do rukou života, bez obav se svěřte do Božích rukou – potom se Vám materiálně, tělesně i v pocitech splní, co je opravdu k Vašemu dobru a po čem tak prahnete.“

S M. Hrabicou se můžete setkat také na jeho přednáškách, jejichž termíny jsou uveřejněny na www. hrabica.cz.

Ilona Kafková

HRABICA, Miroslav. Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí. 2. vyd. Otrokovice: Hrabica, 2007. 447 s. ISBN 978-80-902322-7-3.

 

Předchozí článekRecenze: Anthony de Mello: Cesta k lásce
Následující článekKeanu Reeves zpovídal režisérské legendy

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 2 =