Milenka nebo manželka?

Muži mívají nezřídka pocit, že ženy myslí na vdavky ještě před první pusou. Před vidinou chomoutu snadno zpanikaří a zuby nehty si snaží udržet vidinu své nezávislosti a výhody mládeneckého života.

Většina žen chce jednoho dne zahnízdit. Co si budeme povídat, větší jistoty máme s prstýnkem na ruce. Ale ne za každou cenu. Už vůbec ne, pokud jedno takové nevydařené hnízdění máme za sebou.

Evoluce vidí ženu především jako matku. Jsme ale i manželkami a milenkami.

Manželství má pro ženu mnoho výhod. Ty ekonomické bych zde nerada rozváděla, jelikož jsou na delší povídání a nerada bych manželství degradovala na řádek účetního deníku „ má dáti – dal“ Pokud si zrovna nenabrnkneme zadluženého alkoholika závislého na automatech nebo jinak patologicky zatížený kousek, skýtá manželství mnohé jistoty. Bez ohledu na letopočet v kalendáři má vdaná žena pro mnohé zcela jiný společenský status než neprovdaná žijící s tím svým na hromádce. A nejsou to jenom babičky, které vám při každé návštěvě zopakují: „ Co by tomu řekli lidi.“

Jako manželka máte zkrátka toho svého vrabce v hrsti a nemusíte vyhlížet holuba na střeše, který přiletět může a taky nemusí. Výměnou za to mu můžete prát ponožky, žehlit košile, vařit jeho oblíbená jídla a poslouchat, jaký je jeho šéf kretén. Klidně denně. Pravděpodobně příjemnou jistotu ve vás vycítí po pár letech i on, takže si při příležitostném rutinním sexu všimnete, že jeho váha povážlivě narostla a že při rytmických pohybech se rozvlní vaše křivky stejně jako jeho kolem pasu.

KOUKNI SE  Sedm sexuálních tajemství, které ženy prozradí jen svým kamarádkám

Když to s ním vydržíte dostatečně dlouho, můžete si v důchodu vyčítat, kvůli komu byla zkažená dovolená před čtvrt stoletím v „Jugošce“ a kolikrát zapomněl na vaše výročí.

Jistě výročí. To je bod zlomu. Když na něj zapomenete, máte peklo. I přesto je tento den pozitivním okamžikem manželství. Pořadové číslo výročí je totiž odměna za vaši trpělivost, za schopnost kompromisu, vůli pečovat o váš vztah i o vaši lásku a především nekonečnou víru ve vás dva. Kdykoliv se dostanete do nějakého bodu, máte možnost dívat se dopředu, kde uvidíte společnou budoucnost. Stejně tak se můžete jako otočit za sebe. Tam uvidíte cestu, kterou jste ušli. Společnou cestu. Někoho to dojme, někoho připraví o slova a přinejmenším vás to obrní do dalších let.

Manželství je zkrátka hopsinková šťáva, ze které vás stejně dobře může bolet hlava i srdce.

Jako milenka si vyposlechnete, jaká je jeho manželka mrcha, že si ponožky vlastně pere sám a posledních pár let je vlastně i v tom sexu spíš „self made man“. Postaví vás na piedestal, protože máte všechno, co jeho ženě chybí.

Jako milenka nemusíte snášet jeho chrápání, protože se včas odvalí do své postele. Jeho šéf je sice kretén, ale ještě je tam ten váš, který zachrání celou zakázku, firmu a možná i mír na Blízkém východě. Jste spolu, protože jste spolu být chtěli a udělali jste si na sebe čas, když jste měli náladu. Společné chvíle jsou vám vzácné a proto je pokaždé oslavujete tím, co je vám nejpříjemnější. Nezatíží vám je rutina všedního dne. A když na něj nemáte náladu, vidět se nemusíte. Každé setkání je jako rande a motýlci v břiše vám budou mnohem déle lechtat břišní stěnu svými křídly.

KOUKNI SE  Subinka není žádná chudinka

Nájem si platíte sama. Už jste přeci velká holka. Když se vám něco pokazí, zavoláte si řemeslníka. Ten vám nechá fakturu, ale výhodou je, že na rozdíl od milence vás s ním mohou vidět sousedky, takže může přijít ve dne a dveřmi.

Někdy se vám zasteskne a život vám sevře srdce i přívod kyslíku a vy budete chtít být ve dvou, držet za ruku a nebo pohladit. Musíte počkat, až jeho žena pojede na hodinu aerobiku nebo vymyslí dostatečně neprůhlednou krycí historku, aby mohl přijet.

Na Vánoce bude s rodinou a vy můžete koukat na Popelku se svou kočkou a vztekle popíjet víno, když z televize donekonečna uslyšíte, jak jsou svátky nejkrásnější ve dvou a s celou rodinou. Na Valentýna dostanete ohromnou kytici. Bude ji mít s množstevní slevou, protože určitě koupil dvě. A číslo dvě se stane vaším štěstím i prokletím. Budete totiž vždycky ta druhá.

 

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × three =