Marvel chystá horor s mutanty a láká prvním trailerem

Tak je to pravda! Zvěsti, které delší dobu kroužily nad Marvelem byly právě potvrzené. Studio Marvel ve spolupráci s Twentieth Century Fox nyní odtajnili první trailer k novým X-Menům. Ti ale budou naprosto jiní, než na jaké jste dosud byli zvyklí.

Od klasických superhrdinských fláků, kde mutanti zachraňují svět lidí před jinými „zlými“ mutanty, se přesuneme k mladé generaci, která to nebude mít tak lehké, natož růžové. Jejich schopnosti jim budou dělat potíže, přinášet jim noční můry a dokonce je děsit za bílého dne. A klidu mutantům, kteří teprve přicházejí na kloub svým nově nabitým schopnostem, nepřidá atmosféra, ani tíživé prostředí, ve kterém pobývají.

Film The New Mutants (název nepřekládám, protože by se prostě překládat neměl) nás seznámí s pěticí mladých lidí, kteří objeví své schopnosti během nedobrovolného pobytu v tajné výzkumné laboratoři. V potemnělých prostorách se budou muset utkat s hříchy minulosti a pokusit se o záchranu sebe samých.

O chystaném snímku se prozatím více neví. Ale herecké obsazení je jisté a musím říct, že stojí za to. Mezi začínající neokoukané herecké hvězdy, které si ve filmu zahrají, patří například Anya Taylor-Joy (Illyana Rasputin/Magik). Známá z úspěšného festivalového komorně-psychologického hororu Čarodějnice a Rozpolceného. Z filmu, který pro Shyamalana znamenal návrat na výsluní a pro herečku ten pravý herecky úspěšný start. Další známou tváří filmu bude Maisie Williams (Rahne Sinclair/Wolfsbane). Dnes víc známá pod jménem seriálové postavy Aryi Stark ze Hry o trůny. Ano. Naše holčina, která prodělala výcvik, aby se stala člověkem bez tváře, si vyzkouší hororový snímek s mutanty pod taktovkou Marvelu. Zkušenější, přesto neprovařenou herečkou na seznamu je Alice Braga (doktorka Cecilia Reyes) známá z filmů jako Imigranti, Elysium, Predátoři nebo Já, legenda. Režie se ujal Josh Boone. Začínající režisér, který má prozatím na kontě dvě romantická dramata (Stuck In Love, Hvězdy nám nepřály), takže i pro něj půjde o neprobádanou oblast.

KOUKNI SE  Leonardo DiCaprio získal od vědců pojmenovaní vlastního stromu

Jak dopadne dospělejší a daleko hororově temnější odnož filmu z Marvel universa, přesněji ze sekce X-Menů a jejich rozrůstající se mutantní rodinky? To se dozvíme v českých kinech od 12. dubna 2018.

PS: Dospělejší pojetí nové a poslední Wolverinovy sólovky dopadlo na výbornou. Tak proč to nezopakovat a ještě neztemnit atmosféru.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net

Předchozí článekPravda o Babišovi – chytrý zloděj, nebo úspěšný politik?
Následující článekNejdražší televizní seriály, které jste měli možnost vidět

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 2 =