Lise Leblanc: Sebepéče pro pečující

Průvodce vědomou péčí: co si pod takovou knihou přestavit? Návody, rady, zpovědi, jednoduché otázky, které vedou přesně ke kořenu citů, emocí, problémů, které s sebou nese náročná péče o druhého. Co dělat, když dochází síly. Co dělat, když je čas dát si pauzu a pauza v nedohlednu? Kniha obsahuje konkrétní případy, které pomohou těm, kdož se v kteréhokoliv v těchto situací nachází. Testy a otázky, které vám objasní, jak na tom jste a kde jsou místa, která potřebují opečovat. Cvičení a aktivity pak pomohou lépe si se svou rolí poradit a načerpat síly. Nebo alespoň smysl toho všeho. Načerpat lásku, kterou pak můžete dávat dál.

Strategie, jak se s tímto úkolem vypořádat jsou asi nejcennějším, co může v knize získat ten, kdo je už na konci sil. Příběhy a nacházení smyslu pak může pomoci tomu, kdo je ještě v lehkém energetickém deficitu, třeba maminky na mateřské s dlouhou fází nevyspání. Nebo lidé, kteří jsou zatěžováni péči o druhé a sami trpí úzkostmi nebo vysokou únavou. Kniha je určena pro každého, ale autorka se více věnuje těm, kteří pečují na profesionální úrovni a na úrovni blízkých vztahů (péče v rodinách, péče o členy rodiny, kteří krátkodobě, ale i dlouhodobě péči potřebují v různé míře).

Malý, stručný, ale nesmírně bohatý formát knihy.

Stručné a jasné kapitoly.

Témata přímo k věci (vyhoření, komunikace, emoce, ale i život poté, co pečující role skončí)

KOUKNI SE  3 nejočekávanější detektivky

Od A do Z; nazvala bych tuto knihu. Jde do hloubek, které jsou nesmírně bolestivé. Jdou do hloubek, které třeba ani nečekáte. Třeba to, že náročná péče může vzbudit nenávist okolí nebo vlastní rány způsobené druhými lidmi, kdy se nám péče nedostalo. Jak hluboká může být regrese, jsme-li vystaveni pečování. To bylo třeba téma, které mne v knize nejvíce překvapilo. Čekala jsem návody na to, jak najít energii ve vybitých baterkách, ale našla jsem kromě toho také mnoho dalšího, mnohem hlubšího – kde právě porovnání toho všeho v hlavě přináší úlevu a smysluplnost. Zlehčuje úděl? Možná ano, možná ne. Úděl zůstává stejný, ale jeho smysl se mění….

Vydalo nakladatelství Alferia, 2021, Vydala Alferia, https://www.grada.cz/sebepece-pro-pecujici-11735/

Předchozí článekRooney Mara si zahraje filmovou ikonu Audrey Hepburnovou
Následující článekNicolas Cage očekává první dítě se svou manželkou Riko Shibata

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − one =