Recenze: Miluj svůj život pro rok 2017…

Tohle je tak trochu i jako milá, domácká ozdoba do kuchyně. Nebo obýváku. Kalendář Miluj svůj život 2017 mi pro příští rok připomíná domov vonící jablečným štrúdlem, horkým mlékem a načechranou peřinou, která čeká… Nebo naopak kávou, když se potřebujete ráno dostat zpět do života a s nějakým elánem vyrazit do nového dne. Nakladatelství Synergie letos poprvé vyměnilo ilustrátorku. A zdá se, že to je krok výrazně jiným směrem.

Najednou jsem měla pocit, že texty Louise L. Hay stojí v pozadí. Jen dotváří. Byla jsem několik let zvyklá na předchozí ilustrátorku, přebíranou rovnou z originálu Joan Perrin-Falquet a nová podoba kalendáře mě vzala dech. S úúúžasem! Jako by se celý kalendář pročistil, prosvítil a prostě jsem se do obrázků Lucie Ernestové zamilovala. Není vůbec nic, co by vám mohlo připadat nepatřičné nebo co by se dalo udělat jinak. Nebo mi tak úžasně sedl její styl? Vůbec nevím, ale Lucie Ernestová se stala favoritkou pro jakoukoliv krásnou pohádku, ke které bych chtěla ztvárnit obrázky. Umí stejně dobře víly jako silné ženy a už jen z tohoto kalendáře to na vás dýchne. Trošku snění, trošku „pokřivené“ reality, která však stále zůstává nohama na zemi, snad ani zdůraznila, jak moc můžeme MALOVAT a MILOVAT svůj život. A jak moc ho máme ve svých rukou… Jakou moc máme ve svých rukou.

KOUKNI SE  Recenze: Ocelové srdce tepe černým městem

Obrázky jsou jako hudební podkres v krásném filmu

Víte, jakou náladu ve vás dělá hudební podkres ve filmu? Tak právě takovou náladu dělají její obrázky v tomto kalendáři. Budí pocity, tvoří emoce, dokreslují to, co právě prožíváte, ať to je cokoliv.

A můžete se svým dnům přiblížit hebce a něžně i prostřednictvím úryvků mouder od Louise L. Hay:

„Představme si obrovského slona v temnotě. Kdykoliv si na něj posvítíme paprskem svého světla, uvidíme jen jeho část. Celou pravdu o slonovi zjistíme jedině tehdy, když si na něj posvítíme ze všech stran.

Pravdu o čemkoliv poznám, jsem-li ochotna přijmout všechny pohledy na danou věc. Jeden úhel pohledu zůstane vždy můj, ovšem i ten se může měnit v čase i prostoru.

Respektuji názory druhých, protože oni můj názor nevyvracejí, ale doplňují.

Celý život směřuji k poznání vyšší pravdy, která se rozplývá v oslnivém světle jednoty.“

Takže nakonec jsem si kalendář prolistovala ještě jednou nahoru a dolů, sem tam a dokola a došla k závěru, jestli ony nakonec jen ty texty Louise L. Hay nejsou podkresem a hlavní role se neujaly právě ty obrázky. Těžko se to soudí, těžko se to odděluje. Asi záleží na momentální náladě a rozpoložení. V každém případě si oboje nádherně notuje!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O autorech:

Louise L. Hay je lektorkou v oboru metafyziky a autorkou mnoha bestsellerů včetně „bible“ pozitivního myšlení Miluj svůj život. Její díla byla přeložena do 29 jazyků ve 35 zemích světa. Prostřednictvím pozitivní filozofie a léčivých technik Louise L. Hay se miliony lidí naučily, jak si vytvořit více toho, co si ve svých životech přejí, včetně lepšího zdraví a většího klidu ve svých myslích a duších. Její osobní filozofie vyvstala z vlastního traumatického dětství a využila ji ve svém boji s rakovinou. Louise L. Hay vystupuje v televizních pořadech po celém světě a její pravidelný novinový sloupek „Milá Louise“ je každý měsíc publikován v 50 novinách a časopisech ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Španělsku a Argentině. Ve věku 81 let natočila svůj první film o svém životě a o své práci s názvem Miluj svůj život.

KOUKNI SE  Jan van Helsing: Příručka pro bohy

Louise L. Hay je zakladatelkou nakladatelství Hay House, Inc., které vydává knihy, CD, DVD a jiné předměty přispívající k uzdravení naší planety. Když zrovna necestuje, věnuje se ve svém domově v kalifornském San Diegu malování, zahradničení a tancování.

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího i vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké. Obrázky vyvolávají v lidech otázky a inspirují je k vlastnímu pohledu na různá témata životní moudrosti. Naše pocity a myšlenky jsou pak zrcadlem našich postojů a odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory. Jsou bezpochyby vhodným pomocníkem pro všechny moudré rodiče.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata petříčková

ZÁVĚR
Hodnocení
10
Předchozí článekRecenze: Proč netočit filmy o Beatles
Následující článekPět nejlepších hlášek Arnolda Schwarzeneggera
letos-mimoradne-povedeny-miluj-maluj-svuj-zivot-rok-2017Tohle je tak trochu i jako milá, domácká ozdoba do kuchyně. Nebo obýváku.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three − 1 =