Letem (knižním) světem hubnutí

Léto se nám pomalu překlenulo do své druhé poloviny, sezona je však stále v plném proudu. Pokud se na dovolenou teprve chystáte, můžete si čekání zpříjemnit naším speciálním poznávacím zájezdem plným knih. Moment, zaslechla jsem snad, že na čtení není čas? Že teď musíte sportovat a hubnout do plavek?! Tím spíš je tento zájezd určen právě vám. Víme, jak spojit příjemné s užitečným a podíváme se, jak se hubne (nejen) jinde. Cesta kolem světa právě začíná! Letem (knižním) světem hubnutí

Jak se hubne v Čechách

Cestovní horečka narůstá. Ještě před tím, než vyrazíme do dálných exotických krajin, zmapujeme situaci v českých luzích a hájích. Tým odborníků skládající se z výživových poradců a koučů zodpoví přesně 33 otázek týkajících se hubnutí, diety, cvičení či zdravého životního stylu. A tazatelem není nikdo jiný, než pravý český čtenář z řad lidu, díky čemuž máte téměř zaručeno, že nejspíš dostanete odpověď na otázku, která by zajímala právě i vás. Teď, když jsme již plně zásobeni teorií, můžeme se přesunout dál.

Francouzky netloustnou

Na území Evropy ještě chvíli zůstaneme. Naší další zastávkou bude Francie. Pokud jste už měli příležitost seznámit se s některou z knih autorky, pak už možná víte, že Francouzsky nejenže nestárnou, nýbrž zrají jako víno, umí žít, umí se otáčet. A kdyby toho vychloubání náhodou ještě nebylo málo, tak dokonce ani netloustnou. Francouzky jsou prostě perfektní. Mireille Guilianová se s námi naštěstí o tento recept na dokonalost neváhá podělit. Ve skutečnosti receptů přikládá hned několik. Každý z nich je součástí účinné strategie boje, na jehož konci budete mít postavu přesně jako hranatá silueta Francouzky na obálce knihy… nebo ještě mnohem hezčí.

KOUKNI SE  Červencové knižní novinky

Japonky netloustnou ani nestárnou

Opouštíme starý kontinent a už nás vítá Asie! Také Japonky se mohou pyšnit mladistvým vzhledem a figurami závidění hodných tvarů. Však se chvástají už v názvu a sympatickým adjektivem trumfují své francouzské kolegyně z předchozího zastavení. A používají k tomu i jiné triky, než sushi a zábaly z mořských řas… Kniha je prokládána recepty a tradičními fintami, takže si po návratu domů budete moci vyzkoušet, jak připravit pravou rýži po japonsku, obstojně se vyznáte v rozličných druzích zeleného čaje nebo si konečně pořídíte jídelní hůlky na míru. Jednoduše si tak v praxi ověříte, nakolik díky  aplikování sepsaných rad (ne)přiberete.

Sedm tibeťanek

V Tibetu si vás nejdřív pořádně proklepnou. Na základě podrobného dotazníku který zmapuje vaše psychické i fyzické atributy, vám přiřadí jeden se sedmi archetypů Tibetské ženy. Gerthi Samelová vám poskytne tipy pro zdravý jídelníček, který pomůže vyrovnat kýžený poměr energií ve vašem těle. Dostanete také rady ohledně trávení volného času, přeuspořádáte svůj byt, sestavíte si vhodný cvičební plán a možná i najdete toho pravého životního partnera.  Víla, královna, nebo zamyšlená Tibeťanka – ve které z nich se najdete vy?

Mars a Venuše: Dietou a cvičením k cíli

Na závěr tu máme specialitku. V rámci cesty kolem světa nahlédneme dokonce do světů dvou – mužského (Mars) a ženského (Venuše). Protože jak na Marsu, tak na Venuši, jsou zvyklí dělat věci poněkud odlišně, ani záležitosti týkající se stravování,  hubnutí a přidruženého životního stylu proto nejsou výjimkou. To, jak důležitou roli hraje kus žvance v mužském světě, a další odvěké pravdy, připomene John Gray v milé exkurzi.

KOUKNI SE  Devadesátky v knihách

Monika Pospíšilová

Úvodní foto: Pixabay.com

Obrázky v textu: Knihcentrum.cz

 

Předchozí článek5 nejhorších míst ve hrách, kde byste rozhodně nechtěli žít
Následující článekTO a vlna děsu v novém plnohodnotném traileru