Leonardo DiCaprio získal od vědců pojmenovaní vlastního stromu

Skupina vědců pojmenovala po oskarovém herci strom jako uznání jeho podpory ekologických aktivit.

Podle vědeckého časopisu PeerJ byl na počest Leonarda DiCapria pojmenován nový strom, oznámila to skupina vědců zabývajících se deštnými pralesy ve Velké Británii.

Vědci z Královské botanické zahrady v Kew nedávno objevili nový druh stromu, který roste pouze v kamerunském pralese – a rozhodli se ho pojmenovat po herci jako uznání jeho ekologické propagace.
„Tento ohrožený a velkolepý strom je pojmenován po americkém herci a ochránci přírody Leonardu DiCapriovi, který během několika měsíců v roce 2020 intenzivně lobboval na sociálních sítích, aby upozornil na ohrožení četných vzácných druhů v Ebo kvůli koncesi na těžbu dřeva, která byla v Ebo vyhlášena na začátku toho roku,“ napsali vědci v časopise. „Koncese byla v srpnu 2020 zrušena, jistě částečně i díky jeho úsilí.“

Strom pojmenovaný po Leonardu DiCapriovi

„Myslíme si, že měl zásadní význam pro zastavení kácení v pralese Ebo,“ řekl BBC vědec z Kew Dr. Martin Cheek. Kriticky ohrožený strom, oficiálně nazývaný Uvariopsis dicaprio, má lesklé, žlutozelené květy a podle vědců bude považován za člena rodiny ylang ylang. Tento tropický strom je také první novou rostlinou, kterou vědci z Kew letos pojmenovali.

CHB

Předchozí článekLedNOVÉ knižní novinky
Následující článekVědci objevili souvislost mezi velikostí nosu a velikostí penisu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 5 =