Legendy zítřka: První seriálová týmovka z DC univerza

Seriál Legendy zítřka/DC´s Legends of Tomorrow se nachází ve fázi natáčení první série, a tudíž si premiéru odbude až v roce 2016 (přesné datum premiéry není dosud známo). Přesto je o seriálu známo velké množství informací. Z části to bude i tím, že jako spin-off navazuje na dva již zaběhlé seriály Arrowa a Flashe. Většina hlavních postav nově vznikajícího seriálu pochází právě ze dvou výše zmíněných seriálů.

Jak název napovídá, nepůjde o boj jedné postavy se zlem. Naopak vznikne celý tým. Samozřejmě bude chvíli trvat, než se dají dohromady a ani tak to nebude vždy to pravé ořechové. Koho dají Arrow a Flash dohromady? Nejstarším a „nejvýbušnějším“ členem je Dr. Martin Stein aka Firestorm. Postavu ztvární Victor Garber (Titanic, Kung Fu Panda 2, Argo). Jeho postava Firestorma je divákům známá ze seriálu The Flash. Dalšími členy týmu je dvojice padouchů (také ze seriálu The Flash) Captain Cold (Wentworth Miller) a Heat Wave (Dominic Purcell). Oba herci si zřejmě padli do oka. Po seriálech Útlegends-of-tomorrow-cw-trailer-watch-now-ftrěk z vězení a The Flash se jedná o jejich třetí hereckou spolupráci. Ze seriálu Arrow se k týmu přidá herec Brandon Routh, hraje miliardáře Raye Palmera. Jeho předností je oblek (schopnostmi podobný Ant-Manovi) zvaný ATOM. Posledními členy jsou dvě ženy: nová postava Hawkgirl v podání Ciary Renee a znovuoživená Sara Lance v podání Caity Lotz jako White Canary. Na druhé straně stojí herec Casper Crump aka tajemný a nesmrtelný Vandal Savage s nejmocnější armádou na světě a schopností cestování v čase a jeho změn. O jeho existenci hrdiny vyrozumí jistý Rip Hunter (Arthur Darvill), který patří ke společenství tzv. Pánů času (z budoucnosti). Ti mají na starost kontrolovat správný běh času a napravování chyb. A právě Rip se rozhodne cestovat do minulosti, aby požádal budoucí legendy o pomoc. To je hlavní větev děje. Ovšem dočkáme se i nějakých odboček. Jelikož samotní hrdinové budou cestovat časem, dostanou nejednu příležitost měnit historii či budoucnost. Zvlášť pro Captaina Colda a Heat Wavea to bude možnost jak si „vylepšit pověst“.

I když každá postava pochází z určitého města, hlavním dějištěm seriálu žádné z nich nebude. Což neznamená, že se do nich nepodíváme. Tvůrci zmínili, že půjde o pestrou škálu prostředí, od starověkého Egypta po futuristické reálie budov či celých měst.

Kdo stojí za vznikem seriálu? Režiséři jsou prozatím určeni dva – Glen Winter (Smallville, Arrow, The Flash, Supergirl) a Dermott Downs (Myšlenky zločince, The Tomorrow People, Arrow, The Flash). Mlegends-of-tomorrow-trailerezi hlavní scénáristy a tvůrce seriálu patří Greg Berlanti (scénář – Arrow, The Flash, režie – Supergirl), Marc Guggenheim (scénář – FlashForward: Vzpomínka na budoucnost, Arrow, Arrow: Blood Rush) a Andrew Kreisberg (scénář – Simpsonovi, Hranice nemožného, Arrow, The Flash). K nim se přidali 2 pomocní scénáristé Chris Fedak (scénář – Chuck, Forever) a Phil Klemmer (scénář – Veronica Mars, Chuck, Forever).

Říkáte si, co Arrow a Flash? Určitě zaskočí pomoct, ale prozatím půjde jen o sporadické vsuvky do děje. Bude zajímavé sledovat, jak původní dvojice padouchů zkousne spolupráci a jestli se „obrátí“. Sara Lance také nebude stejná, koneckonců být tak dlouho mrtvý, to na člověku zanechá následky. Nebo alespoň na jeho myšlení. Momentálně se dotáčí první série, ale vskutku nabitý trailer už můžete zhlédnout zde:

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.whatculture.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × 3 =