Série taktických her Jagged Alliance se více jak po 20 letech dočká nového dílu. Pracují na něm autoři oblíbené strategické série Tropico.

V těchto dnech proběhlo oznámení, které potěší především starší hráče, neboť nás čeká nový díl taktické série Jagged Alliance, která hlavně v devadesátkách slavila největší úspěchy, ale hraná je v podstatě dodnes. Jelikož se za názvem usadila číslovka 3, můžeme s klidem doufat, že se bude jednat o plnohodnotný díl. Více jak 20 let tedy musel hráči čekat, aby si zahráli nový díl této úspěšné série. Na hře pracuje bulharské studio Haemimont Games, které má za sebou několik dílu série Tropico nebo třeba Surviving Mars.

Opět se můžeme těšit na velmi zábavnou, ale také pekelně těžkou hratelnost. Nebude chybět ani pořádná dávka taktizování, ani propracovaný systém vylepšování statistik jednotlivých žoldáků. Vše bude samozřejmě zabaleno do moderního hávu. Nostalgici se mohou těšit i na známe postavy. Chybět nebude Ivan Dolvich, Fidel Dahan či Vicki Waters. Bohužel zatím nevíme, kdy se Jagged Alliance 3 dostane na naše monitory.

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × three =