Kultovní román Na cestě se dočkal zfilmování

Přestože kultovní román Jacka Kerouaca Na cestě byl vydán před více než padesáti lety, dosud nevznikla ani jedna adaptace. To se však změnilo, když producent Francis Ford Coppola a režisér Motocyklových deníků Walter Salles napsali film, do něhož obsadili Garreta Hedlunda (Tron: Legacy) jako Deana Moriartyho. Nyní máme možnost podívat se na první triler adaptace knihy, která definovala jednu, a ovlivnila mnohé další generace. Film bude mít letos v květnu premiéru ve Francii na festivalu v Cannes (16.5. – 27.5.). V medailonu generace beatníků si zahráli Kristen Stewart, Sam Riley, Amy Adams, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Tom Sturridge, Danny Morgan, Alice Braga a Elisabeth Moss.

Sallesova adaptace je dlouho očekávána a nyní si kromě traileru můžete udělat obrázek o snímku stručným shrnutím děje: Po smrti otce se Sal Paradise, začínající newyorský spisovatel, setkává s Deanem Moriartym, divokým a nesmírně charismatickým mladíkem. Okamžitě se dávají dohromady. Rozhodnou se vyhnout se úzkoprsým pravidlům budoucího života. Sal s Deanem se vydávají na cestu, která se stane nezapomenutelnou odyseou, která změní jejich životy a předurčí je k nezvratnému údělu. Bažící po svobodě objevují svět, cizí lidské životy i sami sebe. Divoké zkušenosti promítnou do svých uměleckých počinů, které se navždy zapíšou do historie.

Jména zúčastněných i trailer vypadají dost nadějně. Ostatně, posuďte sami. Trailer najdete na youtube pod „on the road official trailer“.

KOUKNI SE  Tady jsou důvody, proč Johnny Depp vyhrál soud v USA, ale prohrál ve Velké Británii

www.collider.com

Klára Scholzová

Předchozí článekJennifer Lawrence bojuje o život v adaptaci bestselleru
Následující článekKNIHA: Paulo Coelho: Rukověť bojovníka světla

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + two =