Krampus: Táhni k čertu

Vánoce jsou obdobím lásky, pohodlí a spokojenosti. I ty největší rodiny se schází u jednoho stolu, aby tento svátek řádně oslavili. Rodiče připravují tradiční jídlo a děti netrpělivě čekají na Ježíška, na dárky. Co se ale stane, když se nic z výše napsaného nevydaří a takto krásné období se nečekaně zhroutí? Místo Ježíška rodinu navštíví Krampus. Ten pochází ze starověké německé pověsti. Jedná se o rohatou bytost, v České republice s ekvivalentem čerta. V současnosti v Německu a Rakousku doprovází Mikuláše. Zatímco Mikuláš děti odměňuje, Krampus je trestá a se svými společníky dárky bere. To se přesně stane jedné americké rodině, která netuší, co si zavinila.

Krampus 3Režie se ujal Michael Dougherty, který vytvořil filmy X-Men 2 (2003), nepodařený remake Superman se vrací (2006) a na příští rok se opět vrací k superhrdinům ve filmu X-Men: Apokalypsa. Na hororu pracoval pouze jednou. Jednalo se o film Halloweenská noc z roku 2007 a v současnosti si přeje, aby film nikdy nenatočil. Také pracoval na scénáři, na kterém mu pomáhali Todd Casey, který pracoval na animovaných televizních seriálech a nováček Zach Shield.

Krampus 1Obětí nezdařených Vánoc se stane typická americká rodina složena z deseti členů. Adam Scott (Tom) rád hraje záporné postavy, často velmi vysoce postavené a chladné. Stejnou roli sehrál v letošní gangsterce Black Mass: Špinavá hra. Musím ale přiznat, že v tomto filmu nejspíše zahraje atypickou roli a naopak on vypadá jako správný pohodář. Samozřejmě dokud se jej bytost s kopyty a rohy nepokusí zabít. Toni Collette (Sarah) naopak ráda hraje dramatické a psychologicky problematické role. Nejvíce zazářila ve filmu Šestý smysl (1999) nebo Malá Miss Sunshine (2006). David Coechner (Howard) je na rozdíl od ostatních typickým komediálním hercem. Jeho role jsou často bizarní a velice humorné. Allison Tolman (Linda) je nejznámější pro roli detektivky v první sérii loňského seriálu Fargo a Conchata Ferrell (Dorothy) hrála služku v seriálu Dva a půl chlapa. Krista Stadler (Omi) pochází na rozdíl od ostatních z Vídně a má na svém účtu přes 60 filmů a seriálů, přesto se jedná o menší role. Nebyly by to Vánoce bez dětí, které zde mají zastoupení v dětských hvězdách. Emjay Anthonym (Max), si po boku Jona Fevrau, zahrál v kulinářském filmu Chef (2014) a Stefanie LaVie Owen (Beth) se objevila v několika seriálech a ve filmu Pevné pouto (2009).

KOUKNI SE  Případ Roubal: Voyo představuje true crime sérii s Hynkem Čermákem

Krampus 4Osobně jsem nikdy nebyl příznivcem hororů a bez problémů bych se bez nich obešel. Na trailer jsem ale koukal s otevřenou pusou, div mi nevypadly oči z důlků. Film měl již předpremiéru a ustál ji poměrně dobře, průměrně kolem 75% a předpokládám, že dojde ještě k růstu. Důležité je, že film přibližuje evropskou atmosféru Vánoc a kromě děsivých scén se snaží naladit humornou atmosféru. Jak vše nakonec dopadne se dozvíte nejdříve 10. prosince.

Alexander Nardelli

Předchozí článekNejočekávanější sci-fi filmy roku 2016
Následující článekRECENZE: Smečka agresivních zvířat vyvražďuje lidstvo

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen + ten =