Koukat či nekoukat: Seriál Sugar

8 dílný seriál produkce HBO s názvem Sugar (přezdívka detektiva). Jeden díl cca 37 minut. Záhadný soukromý detektiv během vyšetřování zmizení milované vnučky hollywoodského producenta svádí boj s vlastními trýznivými obavami. V hlavní roli Colin Farrell.

PRO:

Seriál je pocta noir detektivnímu žánru. Soukromé očko pátrá po zmizelé dívce a rozkrývá nehezké vztahy bohaté rodiny filmového producenta.

Vizuál seriálu je hodně stylizovaný. Pokud na tuto old school hru přistoupíte, o to více si seriál se všemi detaily užijete. Kamera často snímá hlavní hrdiny z nezvyklého úhlu, přiznává někdy papundeklové kulisy, není to nuda.

Colin Farrell hraje střídmě, umí vyjádřit vnitřní silné emoce bez přehrávání. Role mu sedla skvěle.

V seriálu hrají hned tři herci, kteří se objevili v seriálu Breaking Bad (Perníkový táta). Uhádnete, jací?

Pokud jste si o seriálu nic neřečetli, což vřele doporučuji, nečíst, tak vás bude velmi dlouho udržovat v napětí, než přijde několik zásadních twistů.

PROTI:

Právě jeden ze zásadních twistů seriál posouvá do zcela jiného žánru a mění zcela perspektivu zápletky. Což je poněkud v rozporu s pravidly noir detektivního žánru, který celý seriál tak adoruje.

Nečekejte nějaké důsledné dovysvětlení překotných informací na konci seriálu. Tady to vypadá, že se počítá s pokračováním, protože je tu řada otázek, na které odpovědi nezískáte.

Verdikt: KOUKAT

Kubin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty − 17 =