Ty nejhorší knihy, kterým se raději vyhněte

To nejhorší co si můžete přečíst 

Knihy mají různé účely. Mohou nás rozesmát, rozbrečet, nebo přivést k infarktu. Ale jsou i taková díla, která v nás vyvolávají velice zvláštní sadistické nutkání. Ne. Lépe řečeno, potřeby týrat autory, kteří jsou za své texty zodpovědní. Někdy nezbývá nic jiného, než si vydlabat mozek z hlavy kávovou lžičkou, neboť soudnost by měla být nejen v módě, ale i na poli literatury.

U filmů jsou už všichni zvyklí na příšernosti, které musely vzniknout na vážně šílené párty režisérů. Protože jedině tak někomu nemůže přijít zvláštní surfovat po obloze na žralokovi. Ale existují i některé knihy, které se i takovému úkazu vyrovnají. Připravila jsem koktejl z přísad, které vám zaručeně otráví den.

Jako první vezmeme…

Nejotřesnější červenou knihovnu

Taken by  the T-Rex – Christine Sims (Unesena T-Rexem) 

Hlavní hrdinka Drin je lovkyní svého kmene. Lov jí vzrušuje. Ale to je taky jediné. O muže a sex nemá zájem. Nikdo Taken by the T-Rex (Dinosaur Erotica) by [Sims, Christie, Branwen, Alara]jí totiž nedokáže uspokojit. A to až do té doby, dokud do vesnice nevpadne T-Rex, který si Drin vyhlédl coby objekt své touhy. Třeba to bude právě dinosaurus, který zhýralou Drin uspokojí.            Kdybyste náhodou měli málo téhle romance… Sims má další trháky, které ukojí vaše chutě. Můžete si přečíst ve stejném žánru Unesena mimozemšťany, raptorem nebo pterodaktylem. Pokud se tak rozhodnete, oprašte angličtinu, protože TOHLE ještě nikdo neměl odvahu přeložit do jakéhokoliv jiného jazyka.

…pak přisypeme… 

KOUKNI SE  Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

Příručky do každé domácnosti

How to poo…

Existují knihy, které radí, jak se vypořádat s nejrůznějšími situacemi. A protože lidstvo musí psát úplně o všem, tak se najdou i knihy, které radí jak se vypořádat s problémy na toaletě. How to poo at work a How to poo on a date od autora Enza jsou super příručky, které vám nemohou chybět. Protože jak jinak se dozvíte, co dělat, když je na toaletě váš kolega? Nebo není toaletní papír? To a mnoho dalších rad najdete v těchto dílech. Musíte si uvědomit, How to Poo on a Date: The Lovers' Guide to Toilet Etiquetteže i konání potřeby má svou tvrdou etiketu, kterou není radno podceňovat. Já určitě vím, co budu dělat s touto knihou, až ten zatracený toaleťák dojde.   Stejně jako unášení vyhynulými zvířaty, ani tyto knihy nemají překlady. A prozatím Enzo ještě nevymyslel další místa, kde by musel poučovat How to poo…

Když potřebujete hejbnout žlučí

Otrokyně sadistů Silvia K.

Pohnuté lidské osudy s námi občas hodně zamávají. Je nám z toho, co čteme úzko, protože víme, že se jedná o autobiografii. Fandíme oběti a vymýšlíme způsoby, jak bychom potrestali toho, kdo muka způsobil. A pak jsou tu takové knihy, kdy máte nutkání rvát si vlasy nad tím, jak někdo tak hloupý může existovat.Otrokyně sadistů

            Přesně taková „vlasyrvoucí“ je Otrokyně sadistů. Vyprávění, ženy, která si prošla brutálním sexuálním znásilňováním sadistických manželů. Ale jak se k nim dostala a jak naložila se svým životem poté? To už chce hodně sebeovládání, abyste s ní nezatřásli a nekřičeli.: „Prober se, ty náno, tak už se prober!“ Sama autorka si nedokáže ani v jednom bodě uvědomit, že to bude tak trochu i její vina. Stále hledá vysvětlení, jak se to mohlo stát zrovna jí. Její filozofické otázky a mnoho více, máte chuť jí nacpat do patřičných míst.

 Knihu čtěte na vlastní nebezpečí. Vyvolává pocit agresivity a potřeby zabíjet.

…a nakonec se musí přidat i…

KOUKNI SE  10 nejlepších knížek s LGBT tématikou

 

Pořádná dávka zklamání

Prázdné místo – J.K. Rowling

Každý někdy zakopne… problém je, že Rowlingová zakopla, ale nezvedla se a hrdě nešla dál. Ona prostě pokulhává a má jediný štěstí, že jí série Pottera drží nad vodou. Prázdné místo

            Prázdné místo je dlouhotrvající nuda z městečka Pagford a aby to bylo o to nudnější, tak hlavní hrdina umře hned na začátku.

Příběh měl vymanit autorku z Pottera, ale spíše ji nechal zapadnout mezi méně úspěšné autory. Prázdné místo je o městečku, kde je pokrytectví, lži a ustavičné souboje v rodinách a sousedství. Neuvěřitelné jaké podpásovky jsme se od naší nejmilejší autorky dočkali. Vážně by nemohl někdo v Pagfordu vytáhnout magickou hůlku a ty mudly trochu pocuchat?

To vše zatřepeme, nemícháme a podáváme pěkně ve sklenici stvořené ze zoufalství.

Jednu výhodu tyto knihy ovšem mají… Kuchařka Ládi Hrušky se náhle nejeví jako to nejhorší co kdy vaše oči spatřily.

Ivana Gašparíková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

13 − 10 =