Knižní NEJ: 6 knih s motivem reality show

Znáte to prokletí reality show? Kletba spočívá v tom, že jsme odsouzeni sledovat každý nový díl, oblíbit si soutěžící a pak své oblíbence postupně ztrácet. Sledujeme jejich výhry a prohry. A zatraceně moc chceme vědět, kdo zvítězí. Ale co trochu přitvrdit a změnit pravidla? Co takhle soutěžit o holý život? Co třeba soutěžící místo do vily zavřít do bojové arény a nechat je pozabíjet se v hladových hrách? Zapomeňte na výměnu manželek, vaření večeří nebo na trosečníky na ostrově. V tomto článku si představíme 6 knižních reality show, ve kterých je rozehraná mnohem lákavější hra. 

1. Hunger Games – Suzanne Collins

A začneme rovnou tou nejznámější knihou s motivem reality show. Kdo dnes ještě neslyšel o Hladových hrách? Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají…
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit jejich pravidlům. Povede se jí střelit šíp rebelie do srdcí mnoha obyvatel Panemu, pro které je symbolem naděje. Nejdřív však musí bojovat o holý život. Ze 24 soutěžící přežije jen jeden…

KOUKNI SE  Nejlepší postapokalyptické knihy - 11 knih pro přežití apokalypsy

 2. Poslední – Alexandra Oliva

Poslední je zdařilým kouskem, který v sobě kombinuje dvě velká lákadla. Reality show a post-apokalyptický svět.
Začalo to jako velkolepá reality show, jejíž účastníci měli bojovat o přežití. Reality show Ve tmě má prověřit jejich schopnost přežít a zlomit jejich odhodlání. Vyzbrojení jen kompasem, odvahou a svými znalostmi čelí soutěžící všem nástrahám divočiny. Jenže hra se brzy změní ve skutečný boj o přežití. Soutěžící teď opravdu klopýtají ve tmě. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že prázdné domy nejsou jen kulisy, mrtvá těla nejsou jen figuríny a post-apokalyptický příběh není jen výmyslem produkce, jak více zaujmout diváky, ale drsná realita…

 

3. Selekce – Kiera Cass

Na chvíli teď odložme luk, šípy a kompas, které jsme potřebovali v předchozích knihách. V Selekci se totiž nebojuje o to, kdo zůstane naživu, ale o srdce rozkošného prince Maxona. Která z 35 půvabných dívek bude příští královnou a vyvolenou prince Maxona?
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi. Nechce se jí vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona a její plány do budoucnosti se změní…

KOUKNI SE  Lise Leblanc: Sebepéče pro pečující

 

4. L.A Candy – Lauren Conrad

L.A. Candy je o snu, který někdy zatoužila prožít skoro každá dívka. Jak se stát z obyčejné šedé myšky najednou slavnou hvězdičkou?

Život v Los Angeles je sladký, plný zábavy a krásných kluků. Devatenáctiletá Jane Robertsová a její  kamarádka Scarlett se nemohou dočkat, až tam začnou bydlet. A když se je jeden televizní producent rozhodne obsadit do své nové reality show a la Sex ve městě, sotva věří svému štěstí. Jejich vlastní show? Šaty od nejlepších návrhářů zdarma? Vstup do těch nejluxusnějších klubů v celém L. A.? Pozvánky na hollywoodské premiéry? Ano, prosím! Brzy se z Jane stane VIP a má spoustu nových kamarádů. Ovšem tihle kamarádi, se také touží ohřát na výsluní její popularity..

 

5. Stačí jen chtít – Joelle Charbonneau

Necháte se snadno zlákat příslibem výzev, výher a popularitou na sociálních sítích? Pokud ano, pozor na sociální sít Need, která svým uživatelům nabídne vše, co chtějí mít. Ovšem za jakou cenu? Při výzvách se vám občas nejen rozproudí adrenalin, ale budete potřebovat i anděla strážného. Čím těžší a nebezpečnější úkol, tím větší odměna a tím spokojenější diváci.
Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město?

KOUKNI SE  Nejlepší české detektivky, při nichž neusnete

 

6. 15 minus – Tomáš Zářecký

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůžete věřit nikomu. V Patnáct mínus se nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije.

 úvodní foto: www. wall.alphacoders.com
Sabina Poláková

 

Předchozí článekRecenze: RiME – Tam kde se setkává moře se zemí, krása hvězd se dotýká
Následující článek10 rad podle kterých poznáte dobrou knihu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × five =