Knižní nej: 5 knih, které by si měla přečíst každá žena

Být ženou není věc snadná, ba řekla bych, že je to věc přímo nelehká. Snad proto se pulty knihkupectví jen hemží knihami, které by pro nás měly být jakýmsi návodem, inspirací, jak zkrátka být ženou. Dnes vám proto přinášíme výběr těch nejzajímavějších knih, které by si měla přečíst každá žena. Knižní nej: 5 knih, které by si měla přečíst každá žena

Jak být ženou

Pokud si myslíte, že v knižním světě nenajdete nic jako návod na to, jak být ženou, pak jste na omylu. Stejnojmennou knihu totiž vydala slavná novinářka Caitlin Moranová a podařilo se jí díky ní dokázat světu, že když se chce, tak zkrátka všechno jde. Pokud si někdy říkáte, že my ženy to nemáme jednoduché, věřte, že prostřednictvím této knihy se dozvíte, že je to zkrátka pravda. Autorka s až netradiční upřímností představuje ženský svět a poukazuje na jeho světlé i stinné stránky. Její osobitý styl a humor si zamilujete natolik, že vám ani nepřijde zvláštní číst knihu, ve které se žena nebojí používat sprosté výrazy a hlavně své názory ventiluje zcela bez cenzury. Chcete-li vědět, jak být ženou, pak rozhodně neváhejte. 

Bez jablka

Když se muž a žena rozhodnou společně psát knihu, patrně bychom očekávali, že to nedopadne dobře. Kniha Bez jablka je tak zcela něčím unikátním, protože naprosto dokonale vystihuje soužití mužů a žen, a to prostřednictvím krátkých textů, při kterých se opravdu skvěle pobavíte. Autoři Michaela Losekoot a Miloš Říha zcela bez servítek píší o tom, jak v každodenním životě fungují muži a ženy. Opět se můžete těšit na upřímné povídání, díky kterému zjistíte, že ženy jsou přeci jen možná z Marsu a muži z Venuše. Ať je to tak či onak, nudit se rozhodně nebudete, a ve spoustě textů této knihy dokonce možná poznáte sami sebe nebo svého partnera.

KOUKNI SE  Březnové knižní tipy

Copatá máma

Představte si, že je vám sedmnáct, blíží se maturitní zkoušky a vy najednou zjistíte, že jste těhotná. Vítejte ve světě studentky Lucie, která vám provede svým životem plným strastí a radostí tak, jak je sama před několika lety prožila. Ačkoliv kniha Copatá máma nepatří zrovna k vrcholům české literatury, jistě bude přínosem pro mnohé ženy, jelikož autorka píše opravdu nenuceně a s úsměvem na rtech, ačkoliv se jedná o jedno z nejtěžších období jejího života. A pokud by vás snad zajímalo, jak její příběh pokračoval po sepsání této knihy, pak mám pro vás skvělou správu, protože autorka Bára Bečvářová si již po několik let vede internetový deník, díky kterému svým čtenářům v podstatě zprostředkovává takový nekonečný příběh.

Sedm principů spokojeného manželstvíSedm principů spokojeného manželství - <a href='John Gottman-cat18854341.htm?p=1026-36737'>John Gottman</a>

Nebudeme si nic nalhávat – vztahy s muži jsou mnohdy komplikované a jakýsi návod, jak na ně by se snad někdy hodil každé z nás. A proto světlo světa spatřila kniha, která představuje 7 základních principů, díky kterým dosáhnete spokojeného vztahu. Nebo byste tedy alespoň po přečtení knihy měly. Věřte tomu nebo ne, ale tato kniha pro vás bude jistě velkým přínosem, protože poskytuje tak trochu netradiční pohled na vztahy, rozebírá jednotlivé situace, ke kterým často mezi partnery dochází, a učí nás, jak se zachovat, aby tím náš vztah netrpěl. Pokud jste až doposud nevěřily v to, že vám literatura podobného druhu nemůže představit něco, co byste již neznali, pak budete jistě překvapeni. Nejedná se totiž o žádné prázdné tlachání, ale o texty, za kterými stojí odborník na lidské vztahy, který má s konflikty v manželství a jejich řešením již mnohaleté skutečnosti.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce října

Příručka dámy v běhu

Pokud jste již někdy přemýšlely o tom, že začnete běhat, ale zatím jste neudělaly ten nejdůležitější první krok, pak po přečtení této knihy popadnete tenisky a vyrazíte běhat opravdu s chutí. V podstatě jde o knihu, která celý proces běhu (od úplných začátků až po maraton) píše na míru ženám. Jak začít běhat, když potřebujete zhubnout? Proč vlastně vůbec začít běhat, když vás nikdo nehodí? Odpovědi vám tato kniha naservíruje velmi přehledně a jistě vás přesvědčí o tom, že začít můžete vždycky, stačí chtít. Dokažte sobě i svému okolí, že jste žena, která se nevzdává.

Simona Magdová

Zdroj obrázku: pixabay.com

Předchozí článek5 nejpodivnějších smrtí filmových celebrit
Další článekVtipná videa z Resident Evil 7: zasmějte se strachu ostatních

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty + 15 =