Pohádky z dětství, které ukrývají moudrost pro dospělé

Asi každý z nás se čas od času rád vrací ke svým oblíbeným pohádkám z dětství. Rádi si u nich odpočineme, odložíme každodenní starosti a podpoříme naše vnitřní dítě. Nechat se unášet lehkou naivitou, kde dobro vždy zvítězí nad zlem je krásné. Existují, ale i příběhy, ve který nalezneme i obrovskou moudrost…

 

Sára – Kniha prvníSára - kniha pvní - CD

Esther Hicks, Jerry Hicks

Tento příběh pojednává o blízkém a nekonečném přátelství dvou spřízněných duší. Sára je velmi plachá a nešťastná dívka, která nemá žádné kamarády. Děti z jejího okolí (včetně jejího zlomyslného bratra) ji neustále pošťuchují a dělají různé schválnosti. Vše se změní v momentě, kdy potká velkou, moudrou sovu Šalamouna. Ten jí ukáže, jak se na svět dívat s bezvýhradnou láskou a naučí ji, jak přijímat čistou, pozitivní energii.

Čtenář zde může objevit – na pozadí dětské knížky – zákon přitažlivosti i návod, jak získat radost a štěstí, které jsou naším vrozeným právem. Během čtení si uvědomíte, že kousek malé Sáry je v každém z nás a zjistíte, že i z těch nejtěžších situací v životě si můžete vzít ponaučení. Tato kniha se skvěle hodí pro všechny věkové kategorie a působí jako hojivý balzám na naší duši. .

Poppy – příběh lásky a odpuštěníPoppy

Barbara Larriva

Máte dojem, že ledové srdce už nemůže nikdy roztát? Tento příběh vás přesvědčí, že to jde. Ukáže vám také, jak nás setkání s laskavou osobou může vnitřně proměnit a nám změnit celý život. Bývalá hollywoodská herečka Allegra leží v nemocnici, kde si právě vyslechla svou neúprosnou diagnozu. Zbývá ji několik posledních měsíců života. Zhroutil se ji celý svět, navíc na vše zůstala úplně sama. Po několika dnech ji začne navštěvovat záhadná malá holčička. Nikdo neví, odkud přišla, ale vždy se objeví v pravou chvíli. Allegru tak pomalu začne navracet zpátky do života.

KOUKNI SE  6 nejlepších českých kuchařek

Na první pohled jednoduchý děj této pohádky pojednává o složitých životních situacích, které během života potkají každého z nás, ať už je to například pomíjivost lidského života, důležitost rodiny, přátel, strach z budoucnosti či naděje. Kniha nutí dospělé čtenáře k zamyšlení na celým životem a přináší důležité poselství, které nám říká, že nikdy není pozdě napravit naše chyby, odpustit druhým, ale především odpustit sobě.

Malá duše a Slunce – Hovory s Bohem pro děti Malá duÅ¡e a Slunce

Neale Donald Walsch

Krátký příběh vypráví o Malé duši, která rozmlouvá s Bohem. Tato Malá duše o sobě ví, že je Světlo, jedno z milionu, trilionů Světel, které dohromady tvoří vesmír. Jenže naše Malá duše chtěla také prožít jaké to je být Světlem. Bůh řekl, že chce-li Malá duše vědět, co je Světlo, musí nejprve poznat Tmu. Malá duše pochopila, že chce-li poznat, čím doopravdy je, musí poznat také pravý opak. „Je to veliký dar,“ řekl Bůh, „protože bez něj bys nemohla poznat, jaké věci jsou.“ A tak se Malá duše vydala na dobrodružnou cestu.

V podtextu tohoto krásného a moudrého díla pomáhá autor čtenáři, zamyslet se nad tím kým doopravdy je. Dále ho podporuje při hledání jeho vlastní jedinečnost. Ukazuje nám, že i když jsme jen jedním z milionu, pořád jsme nenahraditelní a výjimeční. Kniha také napomáhá ne „jen“ dětem objevovat Boha, kterého budou milovat, protože Bůh je láska – a všechny malé dušičky jsou jeho částečkami. Vyprávění nám také ukazuje důležitost protikladu v životě, že bez zlého bychom nepoznali dobré, bez tmy světlo a tak dále.

KOUKNI SE  3 nejočekávanější detektivky

Malý princ Malý princ

Antoine de Saint-Exupéry

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc.

Tato pohádka ukrývá mezi svými řádky mnohá tajemství, moudrosti i krásu. Při každém novém čtení v ní objevíte něco nového – něco svého. Je zde ukrytý soupis životních pravd i myšlenek. Malý princ nám odhaluje (pro dospělé) již zapomenutý dětský svět. Poukazuje na nejrůznější povahové vlastnosti, odpovědnost, lásku a nelogičnost některých situací i činů. Čtení této publikace vybízí k zamyšlení nad životem, prioritami i naším počínání.

Dívka s havraními křídlyDívka s havraními křídly

Tereza Kramerová

Miriam je dívka, která si uchovala kontakt s duchovním světem. Vidí do sebe i ostatních a bravurně využívá svoji mysl tak, aby ona sloužila jí, a ne naopak.
V této knize vás nechá nakouknout do svého vnitřního světa i do zkušeností z běžného života.
Nedávno se totiž z Prahy přestěhovala do malého města. Mezi novými spolužáky je i jeden, který ji nemá v oblibě a dává jí to dost okatě najevo…

KOUKNI SE  Devadesátky v knihách

Dílo přináší dospělému čtenáři přes tři desítky mentálních cvičení, které jsou součástí příběhu. Učí nás efektivně a nenásilně pracovat se svým tělem, myslí i duší. Odhaluje nám duchovní souvislosti života, jako například otázky co se děje po smrti nebo jak si vybíráme své rodiče. Ukazuje nám návod, jak pracovat se svou myslí a přináší pochopení, že každé chování má svou hlubokou příčinu.

Autor: Zdeňka Kudová

Předchozí článekMezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018
Následující článekRecenze: Hon na mrtvého má zběsilé tempo a překvapivý závěr

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 − six =