Knihy, o kterých se mluví

Jsou knihy, které se stanou bestsellery a jiné upadnou v zapomnění. Jsou příběhy, které nevzbudí emoce a pak jsou knihy, o kterých se mluví. jejich autor nebo námět přitahují pozornost a je jen otázkou, zda si ji kutečně zaslouží. Pojďme se podívat na knihy, o kterých se mluví.

5Nabarvené ptáče- Jerzi Kosinski

Nabarvené ptáče

Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Přestože samotné dílo od svého vydání v roce 1965 způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu světového ohlasu i mnoha prestižních literárních cen. Režisér Václav Marhoul věnoval od roku 2008 veškeré své úsilí k přípravě filmu. Klíčový impuls, motivaci do další práce a potvrzení kvality scénáře přineslo v květnu 2013 udělení Zvláštního uznání poroty v rámci vyhlášení vítězů scenáristické ceny ScripTeast / Ceny Krzysztofa Kieślowského na festivalu v Cannes. Nadčasové poselství o osamělém putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války nabývá dnes na ještě větší aktuálnosti. Nedávné události v Evropě – migrační krize, šíření xenofobních předsudků a nenávisti bez znalosti faktů – ještě umocnily naléhavost jeho sdělení.

4Mým vrstevníkům – Michal Viewegh

Mým vrstevníkům a jiné fejetony

Mým vrstevníkům: O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě – anebo třeba o tom, jak lze skloubit profesionální skateboarding s láskou ke knihám. Od dubna loňského roku do dubna toho letošního nejpopulárnější současný autor publikoval každý týden jeden fejeton v magazínu Pátek Lidových novin. Jeden rok v životě spisovatele, jeden rok v životě naší společnosti. A samozřejmě také o Brně a 32 věcech, které Michal Viewegh už nesmí nikdy udělat.

KOUKNI SE  Čerstvě napečené a voňavé knihy

3Přátelé – Kelsey Miller

Přátelé - Vše o nejoblíbenějším seriálu všech dob

Přátelé – Vše o nejoblíbenějším seriálu všech dob. Kelsey Miller přináší odpověď na všechno co Vás zajímalo o Přátelích ve strhující knize o jednom z nejpopulárnějších televizních seriálů historie.

2Takhle jsem si to teda nepředstavovala – Halina Pawlowská, Lubomír Teprt

Takhle jsem si to teda nepředstavovala

Takhle jsem si to teda nepředstavovala – Kdo z vás jste si představoval, že až přestanete šílet s kariérou, budete prožívat nádherné, bezstarostné dny? Myslím, že nejsem sama, kdo se domníval, že už má nárok na to, aby si pohodlně cestoval, chodil po výstavách a okopával zahrádku. Copak by mne napadlo, že místo toho dostanu nabídku k sňatku na urologii, že budu ošetřovat manželku svého milence, nebo že k výročí mi muž mého srdce věnuje kleštičky na křepelčí vajíčka?!

1Právo první noci – Vlastimil Vondruška

Právo první noci - Hříšní lidé Království českého

Právo první noci – Hříšní lidé Království českého – Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout

Kristina Doubravová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 14 =