Kniha za vysvědčení pro každého školáka

I když byly poslední měsíce školy poněkud zvláštní a v mnohém náročné, prázdniny jsou za chvíli tady. Jako vždy je odstartuje vysvědčení, které bude více než kdy jindy zaslouženou odměnou pro rodiče i pro děti. Asi není lepšího dárku, než kniha, která zpříjemní krásné letní dny bez domácích úkolů a online výuky.

3Supernova – Marissa Mayer

Supernova

Supernova: Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady… a dělení na padouchy a hrdiny už dávno není tak snadné. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.

Alenka v říši divů: Logické hádanky a nápadité rébusy

Kniha za vysvědčení

Alenka v říši divů: Cestujte s Alenkou králičí dírou přímo do fantastického světa Říše divů, kde žije plno neobvyklých obyvatel. Nechte se inspirovat neuvěřitelným světem Lewise Carrolla a pomozte Alence vyřešit množství hlavolamů, hádanek a záhad.

Strašidýlko stráša – Alena Mornštajnová

kniha za vysvědčení

Strašidýlko Stráša: Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.

KOUKNI SE  Letní čtení pro chlapy (dámy mohou nakouknout)

2Míček Flíček – Jan Malík

kniha za vysvědčení

Míček Flíček: Kniha vypráví o neposedném míčku Flíčkovi, kterého unesl drak Mrak. Dědeček s babičkou, kterým míček patří, ho tak dlouho hledají, až ho najdou a za pomoci vojáčka, benzináře a sadaře draka zničí. Kniha je určena dětem od 5 let a vychází s původními ilustracemi Ondřeje Sekory.

1To se může stát jen ve filmu – Holly Bourne

kniha za vysvědčení

To se může stát jen ve filmu: Hvězda young adult literatury Holly Bourne v této navýsost zábavné a dojemné knize řeší, co je to opravdová láska. Audrey má „lásky“ plné zuby. Od chvíle, kdy se zhroutil vztah jejích rodičů, je její matka jako tělo bez duše. Audrey si najde brigádu v kině, aby nemusela sedět doma, a potká tam začínajícího fi lmaře Harryho. Nikdo nečeká, že se do sebe tak rychle a tak bezhlavě zamilují. Nebude to ale snadné, protože skutečná láska není jako ta ve fi lmech… Jejich love story neobsahuje scénu s líbáním ve sněhové vánici nebo zběsilý úprk chodbami letiště. Zato je v ní spousta zmatku a bolesti, ale také naděje a úžasu. A platí v ní úplný zákaz laciných klišé!

Kristina Doubravová

Předchozí článekRecenze: Víš, kdo se dívá?
Následující článekČas sladkých jahod a zavařování je tady

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − 6 =