České historické rpg Kingdom Come postrádalo jeden, pro mnoho hráčů důležitý prvek. Tím byl český dabing. To se však do budoucna možná změní.

Byť se na Kingdom Come pracovalo u nás, příběh se taktéž odehrává v naší kotlině, postavy ve hře bohužel mluvily anglicky. Studio Warhorse rozhodnutí, že postavy nebudou mluvit naší rodnou řečí, obhajovalo tím, že se to zkrátka finančně neoplatí. Můžete namítat, že se u nás prodalo obrovské množství kusů. Bohužel v porovnání se světem je to jen nepatrný zlomek. Nyní však svítá naděje, že Jindřich a spol. nakonec přece jenom promluví česky.

Skupina nadšenců, vedená Arturem Komňackým, se rozhodla nadabovat Kingdom Come v našem rodném jazyce. Na projektu pracují studia Pilger Film a Megarana Studios. Ti nejprve předabují veškeré cutscény, které spojí v jeden celek, který bude zdarma k zhlédnuti na YouTube. Pokud se vše vydaří, dabing se převede přímo do hry. Skupina je v kontaktu se samotným Warhorse Studios. Konkrétně Dan Vávra je dokonce zmínil na svém facebooku. Do projektu se můžete zapojit i vy. Nyní autoři hledají lidi staršího věku, to jest 35+. My budeme držet palce, aby vše dobře dopadlo a Jindra se rozmluvil česky.

Martin Kudělka

Předchozí článekDisco Elysium vyšlo i pro stařičký Game Boy
Následující článekRecenze: Přitažlivý a soustředěný seriál Dámský Gambit

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × four =