Co chystají Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio?

Shutter Island movie image

Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio mají za sebou 5 úspěšných společných filmů, včetně thrilleru Skrytá identita, který získal Oskara za nejlepší film. Martin Scorsese slaví úspěch se svým nejnovějším snímkem Irčan, který získal 10 nominací na Oskara a stal se celosvětovým hitem. Už ale začal s natáčením svého dalšího snímku s názvem Killers of the Flower Moon, ve kterém si zahrají Leonardo DiCaprio a Robert De Niro.

Snímek je inspirován stejnojmennou knihou napsanou podle skutečných událostí. Děj je zasazen do roku 1920 v Oklahomě, kde FBI v čele s J. Edgarem v tu dobu vyšetřuje vraždy mnoha členů indiánského kmene Osaků, kteří se stali nejbohatší skupinou lidí na světě v poměru bohatství na člověka. Scorsese řekl, že žánrově film bude hodně připomínat western, ale bude mít náznaky temného kriminálního thrilleru, který Scorsese zvládá bravurně a je pro něj typický.

the-irishman-martin-scorsese-robert-deniro

Film měl původně vzniknout ve studiu Paramount, ale Scorseseho zvyšující se nároky na rozpočet se studiu nelíbily, a tak od projektu ustoupilo. Scorseseho připravovaný film nakonec našel domov u studií Apple. V současné době tedy není stanovena premiéra. Rozhodně se ale máme v brzké době na co těšit.

Pavel Melotík

Zdroje: https://collider.com/martin-scorsese-new-movie-killers-of-the-flower-moon-western/

https://www.indiewire.com/2020/01/killers-of-the-flower-moon-martin-scorsese-1202206920/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight + 8 =