Killers of the Flower Moon: Vyvražďování Indiánů kvůli ropě s DiCapriem v hlavní roli

Teď je tu konečně první trailer pro masivní, 206 minut dlouhý historický spektákl od legendárního Martina Scorseseho, jenž si už pošesté zopakoval spolupráci s Leonardem DiCapriem a podesáté s Robertem De Nirem. Poprvé je obsadil do společného projektu. Apple TV+ snímek nabídne 20. října a o zhruba dva týdny dříve dostanou zájemci možnost si zajít do kina.

Děj je zasazený do Oklahomy 20. let minulého století, kde se na území národa Osage najde ropa. To okamžitě začne přitahovat nejrůznější dravce zvenčí, kteří se chtějí na místních napakovat. U toho to však nekončí a lidé začnou za prapodivných okolností umírat.

DiCaprio představuje Ernesta Burkharta, manžela místní ženy Mollie (Lily Gladstone). De Niro ztvárnil Ernestova strýce, vlivnou figuru celé komunity. Jesse Plemons představuje vyšetřovatele FBI, jenž přijíždí na místo kvůli vraždám. V dalších rolích vystupují Brendan Fraser, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion nebo Tantoo Cardinal. Scénář napsal Scorsese společně s Ericem Rothem.

Snímek vychází z románu Davida Granna, o nějž Hollywood projevil enormní zájem ještě před tím, než byl vůbec publikovaný. Práva se nakonec prodala za astronomických 5 milionů dolarů. Původně to vypadalo, že film bude klasický vyšetřovatelský thriller říznutý westernem, kdy měl Leo ztvárnit hrdinného agenta, jenž přijede do města a všechno odhalí.

To ale filmařům nepřišlo dostatečně zajímavé. Proto se rozhodli výrazným způsobem změnit přístup k látce a DiCapria přesunuli do role Burkharta, jenž v případu figuruje jako hlavní podezřelý – komplikovaná a morálně nejednoznačná postava. Ernest zdánlivě miluje svou manželku Mollie, jež pochází z národa Osage, zároveň ale patří k drancujícím přistěhovalcům, kteří přijeli zneužít naivní nezkušenosti místních a napakovat se. Nechal se Ernest prostě zatáhnout do nekalých plánů svého strýce? Je motivován čistě hrabivostí? Nebo má nějaké další pohnutky? To vše nám vykreslí Scorsese ve své velkolepé fresce, která nabídne příběh morálního lidského bahna na pozadí tragického útisku národa Osage, na němž se snaží zbohatnou cyničtí podnikavci z Evropy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 − 5 =