Pokračování simulátoru vesmírných letů Kerbal Space Program je na spadnutí. Po několika odkladech bychom se ho měli dočkat již příští rok. Dobrou zprávou pro fanoušky je i to, že se aktuální díl podívá na novou generaci konzolí.

Kerbal Space Program je titul určený pro všechny fandy vesmírných letů a vesmíru celkově. Úkolem hráče je vytvořit svůj vlastní vesmírný program. To jest stavba raket a raketoplánů, poté následná explorace fiktivní planetární soustavy. Samozřejmostí je i kolonizace planet. Titul věrně simuluje fyzikální zákony i chování těles, ale nebere v potaz teorii relativity. Nadšenci do vesmírů se tak mohou ve hře do sytosti vyřádit. V některých ohledech je však již znát stáří hry, KSP vyšel již v roce 2015. I proto fanoušci již netrpělivě vyhlížejí druhý díl. Ten měl vyjít už pře pár lety. Bohužel autoři hru několikrát odložili. Nyní už to vypadá, že konečné datum vydání bude někdy během příštího roku. Snad se tak skutečně stane.

Pro netrpělivé hráče tady máme alespoň malou útěchu, v podobě toho, že se aktuální díl podívána novou generaci konzolí. A to ještě letos. Pro majitelé starší konzolové verze bude upgrade zcela zdarma. Ostatní si za Playstation 5 a Xbox Series X/S verzi Kerbal Space Program zaplatí 40 dolarů. Verze pro next-gen konzole se může chlubit rozlišením až 1440p, vylepšenými texturami, plynulejším chodem a podpory klávesnice a myši.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

6 + three =