Katla: Islandská minisérie ukazuje chladný kraj, kterému vládne sopka

Zamrzlá jezera, bílé pláně, mrtvoly uvnitř zapomenutých jeskyní a příliš živá sopka. Představuje se nám nový trailer na další mysteriózní novinku na Netflixu. Mysteriózní minisérie nás zavede do hor mezi uzavřenou venkovskou komunitu na Islandu. Ocitneme se mezi mrzutými vesničany v chladném kraji, kde sopečná krajina a ledovce skrývají něco temného, co se probouzí ze spánku.

Divoká islandská příroda se hlásí o slovo společně s napjatými vztahy, lidskou zlostí a záští. Sérii vedle nahnutých lidských osudů vévodí ledové jeskyně, islandská mlha, kamenitá země a respekt vzbuzující sopka, která mění všechny kolem sebe. Název Katla je odvozen od stejnojmenné islandské sopky, která se zdá být ústředním hybatelem děje. Seriál slibuje atmosférický mix hororové podívané s kapkou mysteriózního tajemna, syrového vztahového dramatu a procedurální kriminálky.

Showrunnerem a režisérem minisérie je Baltasar Kormákur, který se proslavil hollywoodským akčním thrillerem Kontraband, nahláškovanou kriminálkou 2 zbraně nebo atmosférickou detektivní minisérií V pasti. Druhým showrunnerem a vrchním scenáristou je Sigurjón Kjartansson, jenž byl také showrunnerem V pasti. Toto tvůrčí spojení by mohlo být zárukou kvalitního seriálu, který bude mít silný příběh a zároveň perfektně zvládnuté napětí a akci. Společně si detektivní žánr už vyzkoušeli a v rámci série Katla nám tvůrci nabídnou ještě něco navíc. Mysteriózně thrillerové kriminálce bude vedle marasmu nahnutých lidských vztahů vévodit atraktivní přírodní síla v podobě nevypočítatelné sopky a s ní spojená mystická atmosféra pustého a zapadlého islandského kraje.

KOUKNI SE  Z Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu (Video)

Synopse zní následovně: Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. Katla soptila celý rok v kuse. Když erupce začaly, ztratila Gríma svoji sestru. Dodnes se marně snaží najít její tělo. Teď ale činnost sopky ustala a malém městečku Vik se zahaleni popelem začnou objevovat lidé, kteří zmizeli. Sami mají pocit, jako by byli pryč jen chvilku a nic si nepamatují. Jak je to ale možné? A jsou to skutečně oni? Pod ledovcem se zřejmě ukrývá něco, o čem nikdo neměl nejmenší tušení…

Zajímavostí je, že se jedná o jednu z prvních produkcí, jenž se vrátila zpět na plac po první vlně epidemie. Tvůrci se mohli vrátit především díky tomu, že natáčeli na odříznutém Islandu. Baltasar Kormákur jako jeden z producentů poskytl vlastní soukromé ateliéry k natáčení.

První trailery vypadají perfektně – jsou plné prázdné, pusté a krásné islandské krajiny. Vedle toho vidíme napjaté vztahy místních usedlíků, které jsou více než na bodě mrazu. Pomalé a dlouhé záběry spolu s dronovými sekvencemi dávají vyniknout tajemné až mystické atmosféře ledového kraje. Seriál bude sázet především na problémy mezilidských vztahů v uzavřené komunitě, ale silně se také zaměřuje na tajemné síly, které jsou ukryté hluboko v ledovci, odkud se vrací proměnění lidé. Drsná a krutá příroda ve spojení s mystickou linií dá vyniknout atraktivní islandské kultuře, která láká svojí tajemností a mytologií. Díky správné kombinace tajemna, akce a lidského dramatu s prvky mysteriózna by mohla vzniknout opravdu zajímavá série.

KOUKNI SE  Prey: Pátý díl Predátorské série nás zavádí mezi indiány

Na očekávanou sérii, která může být dalším hitem jako stylová kriminálka V pasti, se můžeme těšit 17. června na Netflixu.

Viktor H.

Předchozí článekDying Light 2 odhalilo trailer i datum vydání
Následující článekFotbal rozerhraný na stránkách knih

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × 2 =