Karmické vztahy, jejich osudovost a nebezpečnost

Karmické vztahy mohou mít spoustu podob. Nejčastější forma je v podobě mileneckého vztahu. Připadá vám, že druhého člověka znáte celý život, i když ho znáte teprve pár dní. Cítíte pouto. Nejčastěji se jedná o hmatatelnou, vášnivou energii, díky které vaše tělo může prožívat i pocity extáze. Jakmile ale největší zamilovanost pomine, a vám spadnou růžové brýle, začnete zjišťovat, že váš protějšek není tak dokonalý, jak se jevil ze začátku. Začíná ukazovat tzv. druhou tvář. Ty maličkosti, ve formě pozornosti, které jste na něm zpočátku milovali, se přetvoří v majetnickost, kterou můžete začít nenávidět. Milenecký vztah obratem střídá tzv. nebezpečný vztah.

Jak poznáte, že prožíváte nebezpečný vztah?

  • Neovladatelnou touhu a lásku střídá nenávist. Mnohdy máte pocit, že nemůžete být spolu, ani bez sebe.
  • Intenzivní sexuální přitažlivost. Ta může být oboustranná, ale i jednostranná.
  • Nevysvětlitelný pocit dluhu, či závazku. To si lze představit tak, že secítíte druhému zavázání bez vysvětlitelných, logických důvodů.
  • Manipulace a ovládání. Potřeba „vlastnit“ a „ovládat“ druhého. Zneužívat ho ve svůj vlastní prospěch.
  • Psychické nebo jiné zneužívání. Toto může mít podobu vydírání, či útočení na vaše slabiny.

Všechny tyto projevy se mohou a nemusejí prolínat. Můžete všechny dané skutečnosti pociťovat dokonce i všechny naráz. Někdy se jedná o toxický vztah s těmito projevy již od samého počátku.

Prožití a pochopení karmického vztahu vede k vyléčení. Vždy záleží na úhlu pohledu a způsobu, jestli a jak se ze zkušenosti ponaučíme.

KOUKNI SE  Jógou k lepšímu sexu

Přetrhejte společné pouto

Karmický vztah může trvat i několik let. Osoba, která onen vztah prožívá, ve většině případů sama ani netuší, že se jí něco takového děje. Jak už je to u všech toxických vztahů, mnohdy jsme zaslepení tak, že i když na nás naše okolí křičí, že to nemá budoucnost, my neposloucháme. Nebo poslouchat nechceme, protože se bojíme. Bojíme se ztráty, prohry, samoty a pocitu, že jsme zklamali. Roli oběti střídáme s rolí vyděrače podle situace. Máme pocit, že za vše špatné, co se nám děje, můžeme jenom my sami. Je to proto, že karmické vztahy jsou návykové. Jak ale z celého kolotoče ponižování a dušení se ven? Jediné možné východisko je zpřetrhat pouto, rozloučit se s partnerem, a začít sám u sebe.

Zaměřte se na sebelásku a zdravé sebevědomí

Proto, abyste měli zdravý vztah se svým protějškem, je nejprve potřeba si vytvořit zdravý vztah především sami k sobě. Až poté můžete předejít neustálému se opakování, které je pro karmický vztah typické. Nedostatek, či příliš vysoké sebevědomí vedou pouze k tomu, že nikdy nedosáhnete skutečného klidu a štěstí. Jak tedy sebelásku a zdravé sebevědomí posílit? Zaměřte se například na poslech motivačních knih, čtěte seberozvojové články, či si přizvěte na pomoc odborníka. S osobním koučem si nejen stanovíte žebříček hodnot, ale také si díky cílům vytvoříte život, po kterém ve skrytu duše tajně toužíte. Kouč vám pomůže zlozvyky předělat na ty správné a pro váš život užitečné návyky.

KOUKNI SE  Ideální místa na seznámení, kde partnera poznáte nejvíc

Dalším typem, jak zvýšit svoji sebelásku, je podívat se do svého nitra. S tím vám pomůže jóga, meditace, nebo technika mindfulness. Zaměřte se také na zdravou stravu a pohyb, který je k vyváženému životu důležitý. Všechny tyto oblasti v sobě ukrývá ájurvéda.

Předchozí článekNejlepší hra roku 2021
Následující článekFilmové tipy na Vánoce: Na co se podívat

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

sixteen − ten =