Kam se vydat v červnu za knihami

Červen je ve znamení blížících se prázdnin a léta. Přinese nám však i spoustu knižních událostí. V knižním světě je totiž stále živo. Proto pro vás máme tipy na to, kam se vydat v červnu za knihami. Pro ty, kteří uvítají akci pod širým nebem je tu YOLI piknik, na své si přijdou i filmoví nadšenci a zavítat můžete i na křest nového psychothrilleru.

Na křest knihy Černooká

Ve středu 20. června se můžete v pražském knihkupectví Luxor na Václavském náměstí těšit na křest knihy Černooká. Temný psychothriller je debutovým románem mladé české autorky Anny Musilové. Kniha je o sedmnáctileté studentce Viktorii, která právě prožívá první lásku, řeší rozpory s kamarádkou a věnuje se čtení klasické literatury. Ta největší dramata se ale odehrávají za těmito povrchními starostmi. Viktorie totiž bojuje s nezlomnými vnitřními démony a propadá se do stále hlubší deprese, ve které už není sto rozeznat realitu od výplodů své zmatené mysli. Navíc se v jejím životě začíná objevovat záhadná dívka, která jí nedá spát. Kdo je tahle nevypočitatelná Černooká?

Jak vidíte, můžete se těšit na temnější young adult psychothriller. Přijďte ho spolu s autorkou Annou Musilovou uvést o do literárního života! Na křtu se můžete těšit i na zajímavou besedu, kde se dozvíte, jak kniha vznikala a co k ní autorku inspirovalo. Sami se také budete moci autorky zeptat, na co budete chtít. Kmotrem knihy se stane populární  youtuber Kovy.

KOUKNI SE  České moderní dějiny v kostce a zábavně - Příběh paměti národa

Na tradiční YOLI pinik

Nakladatelství YOLi si pro nás kromě vydání knihy Černooká, nachystalo i další očekávanou událost. Další tradiční letní YOLI piknik, který proběhne 26. června v Kinského zahradě v Praze a bude místem setkání všech příznivců young adult literatury. Nenechte se přemlouvat dvakrát a pokud vám tento žánr něco říká, dorazte na knižní piknik. Hlavním tématem budou samozřejmě knihy, knihy a zase knihy. Navíc poznáte spoustu nových přátel a knižních blogerů. S sebou je potřeba hlavně dobrá nálada a něco dobrého k jídlu a pití. Při vášnivých debatách o knihách přece jenom vyhládne…

Do kina na Simona Spiera

 Premiéra filmu Já, Simon, natočená podle úspěšné knižní předlohy Probuzení Simona Spiera, by neměla utéct žádného příznivci young adult a LGBT literatury. Film se promítá v multikinech Cinestar již od příštího čtvrtka.

Mezi čtenáři měla knižní předloha velký úspěch. Příběh je o Simonovi a na počátku všeho stojí nevinné emaily. Poté, co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkně zákeřní a Simon se bude muset poprat se spoustou překážek, nenávisti a předsudků, aby na konci našel své štěstí.

Sabina Poláková
úvodní foto: www.pixabay.com

Předchozí článek5 herců, kteří měli hrůzostrašné zážitky z natáčení líbacích scén
Následující článekŽhavé letní novinky plné sexuální magie

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five × one =