Kam se vydat v červnu za knihami

Červen je ve znamení blížících se prázdnin a léta. Přinese nám však i spoustu knižních událostí. V knižním světě je totiž stále živo. Proto pro vás máme tipy na to, kam se vydat v červnu za knihami. Pro ty, kteří uvítají akci pod širým nebem je tu YOLI piknik, na své si přijdou i filmoví nadšenci a zavítat můžete i na křest nového psychothrilleru.

Na křest knihy Černooká

Ve středu 20. června se můžete v pražském knihkupectví Luxor na Václavském náměstí těšit na křest knihy Černooká. Temný psychothriller je debutovým románem mladé české autorky Anny Musilové. Kniha je o sedmnáctileté studentce Viktorii, která právě prožívá první lásku, řeší rozpory s kamarádkou a věnuje se čtení klasické literatury. Ta největší dramata se ale odehrávají za těmito povrchními starostmi. Viktorie totiž bojuje s nezlomnými vnitřními démony a propadá se do stále hlubší deprese, ve které už není sto rozeznat realitu od výplodů své zmatené mysli. Navíc se v jejím životě začíná objevovat záhadná dívka, která jí nedá spát. Kdo je tahle nevypočitatelná Černooká?

Jak vidíte, můžete se těšit na temnější young adult psychothriller. Přijďte ho spolu s autorkou Annou Musilovou uvést o do literárního života! Na křtu se můžete těšit i na zajímavou besedu, kde se dozvíte, jak kniha vznikala a co k ní autorku inspirovalo. Sami se také budete moci autorky zeptat, na co budete chtít. Kmotrem knihy se stane populární  youtuber Kovy.

KOUKNI SE  Průvodce světem Zaklínače pro všechny zapálené fanoušky

Na tradiční YOLI pinik

Nakladatelství YOLi si pro nás kromě vydání knihy Černooká, nachystalo i další očekávanou událost. Další tradiční letní YOLI piknik, který proběhne 26. června v Kinského zahradě v Praze a bude místem setkání všech příznivců young adult literatury. Nenechte se přemlouvat dvakrát a pokud vám tento žánr něco říká, dorazte na knižní piknik. Hlavním tématem budou samozřejmě knihy, knihy a zase knihy. Navíc poznáte spoustu nových přátel a knižních blogerů. S sebou je potřeba hlavně dobrá nálada a něco dobrého k jídlu a pití. Při vášnivých debatách o knihách přece jenom vyhládne…

Do kina na Simona Spiera

 Premiéra filmu Já, Simon, natočená podle úspěšné knižní předlohy Probuzení Simona Spiera, by neměla utéct žádného příznivci young adult a LGBT literatury. Film se promítá v multikinech Cinestar již od příštího čtvrtka.

Mezi čtenáři měla knižní předloha velký úspěch. Příběh je o Simonovi a na počátku všeho stojí nevinné emaily. Poté, co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkně zákeřní a Simon se bude muset poprat se spoustou překážek, nenávisti a předsudků, aby na konci našel své štěstí.

KOUKNI SE  Blíží se hororový festival HorrorCon

Sabina Poláková
úvodní foto: www.pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two + 10 =