Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy: tradiční řemesla a zahrady Botanicus

Jsou místa v okolí Prahy, kam si stojí za to s dětmi udělat celodenní výlet. Kde můžete trávit společně čas aktivně, tvořivě a navíc v příjemném prostředí a přírodě. První z těchto míst vám chci představit v tomto článku.

 Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus

Kde: Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus najdete v obci Ostrá, 35 kilometrů od Prahy

Jak:  Autem po dálnici D11 na Hradec Králové – odbočka Lysá nad Labem – směr Nymburk. Vlakem z železniční zastávky Ostrá na trase Praha – Lysá nad Labem – Kolín.

Proč:

Historické centrum řemesel a umění

botanicus2Můžete se s dětmi vrátit časem a projít si model středověkého centra tradičních řemesel. Nejen, že se můžete podívat, jak vypadala práce dráteníčka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře, kováře či papírníka. Vy i Vaše děti se můžete zapojit, vytvořit si vlastní výroběk, vlastní svíčku, mýdlo nebo prstýnek. V celém areálu platí měna groš, s kterou si můžete nakupovat materiál na výrobu vlastních dárků a uměleckých předmětů (vyměníte za koruny na pokladně). Zárověň se můžete občerstvit ve středověké krčmě, kde vám nabídnou i medovinu nebo žebírka na medu. Nebo dáte přednost palačinkám?

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se můžete obvykle těšit i na bohatý doprovodný program. Pravidelně tu vystupují loutkoherci s pohádkami pro děti, hlediště je připravené na rozličná dětská představení a přednášky.

Bylinné zahrady Botanicus

KOUKNI SE  Kopřivy jsou zázračně léčivé byliny, neničte je

c-ostra-botanicusČást dne doporučuji strávit odpočinkem a relaxací v rozsáhlých přilehlých zahradách. Okouzlí vás udržované a opečovávané trávníky, vzrostlé keře a záhonky, můžete posedět u kašny nebo sousoší uprostřed nádherné přírody, kochat se rozličnými bylinnými produkty. Děti si mohou zaskotačit v přírodním bludišti, můžete je provést podél výběhů s hospodářskými zvířaty a včelíny. Stojí za to také navštívit arboretum Dagmar a Václava Havlových, které představuje nejen jedinečnou botanickou sbírku dřevin, ale má i svůj kulturní a historický význam. Připomíná nám i příštím generacím nejen dobu minulou a významné osobnosti, ale i okamžiky, které by – prostřednictvím symbolicky vysazených stromů – neměly být zapomenuty. Arboretum je místem setkání i botanickou zahradou určenou k výzkumu i odpočinku.

Kdy a za kolik:
169666-top_foto1-f21s6Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus jsou otevřeny od úterý do neděle od 27. dubna do 6. října 2013. V pondělí je zavřeno.
Otevírací doba: 10:00–16:00
Červenec a srpen prodloužená otevírací doba 10:00–17:00
Ceny vstupného mimo slavnosti:
Dospělá osoba 99 Kč
Děti, studenti, důchodci 60 Kč
Mateřské školy 30 Kč

 

Odkazy:

Stránky společnosti Botanicus: http://www.botanicus.cz/cz
Mrkněte se na mapu středověké vesničky se všemi řemeslnými zastávkami: http://www.botanicus.cz/cz/historicke-centrum-a-zahrady/mapa-historickeho-centra
Virtuální prohlídka zahrad: http://www.botanicus.cz/cz/historicke-centrum-a-zahrady/virtualni-prohlidka

 

Kubin

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 − 1 =