Kaja Andrea Otto: Síla rodu

Jak sejmout kletbu rodu, jak se zařadit do své rodiny?

„Důležité je nebrat si to, co k nám od našich předků přichází, osobně, nýbrž danou věc přenechat tomu předkovi nebo té předkyni, kterých se skutečně týkala. I když zasahuje do našich vlastních buněk, není naše téma a není to původně ani naše zranění. Patří někomu, kdo byl v rodové linii před námi.  A proto je možné jej zase vrátit tomu, od koho vzešlo…“

Asi nejdůležitější část celé knihy. I když se budeme věnovat velmi hlubokým tématům, přáním, obavám, velkým životním a rodovým vizím, i velkým dramatům, válkám, úspěchům, zničeným životům, je vždy dobré mít na paměti, že jsou to příběhy naší minulosti, nikoliv něco, co musíme nějak řešit.

A tím se stává i celá práce se sílou rodu o mnoho lehčí, protože se stáváme diváky něčeho, co má na nás vliv, co nás formovalo. Často nám to vnutilo myšlenky nebo plány, které nejsou vůbec naše. A někdy právě v kořenech našich rodů můžeme najít odpovědi na otázky, které hledáme. A mnohdy se tam i inspirujeme.

Autorka vytvořila knihu jako velkou přednášku i pracovní sešit

Kniha je plná informací, vede nás celým procesem, vysvětluje a nabízí cvičení, která nás vedou do lehkého uvědomění si minulosti a praktických věcí, ale kdo bude chtít, může si vybrat i z těch, která ho zavedu do hlubin, které lze už nazvat velmi duchovní až ezoterické. A proč ne, dovedu si to představit v případě, že řešíte opravdu těžkou mezigenerační věc, nebo chcete uzavřít vztah s někým, koho jste velmi milovali.

KOUKNI SE  Recenze: Jo Nesbo - Zatmění je jen pro silné povahy

Autorka dokázala velmi dobře spojit text tak, že si v něm najdou své racionálně smýšlející lidé – najdou osvobození své duše od předsudků nebo kleteb vyřčených svými blízkými.

I lidé, kteří chtějí všemu věnovat čas a jít ještě hlouběji, ti tu najdou právě ty návody, pracovní sešity, velké přednášky na toto téma. Mají možnost ponořit se velmi hluboko a najít… sebe? Ty druhé?

A oba styly se prolínají tak, že jeden druhého neruší.

Co mi kniha dala?

Naději. Sounáležitost. Možnost se zařadit – to vše v tom rodinném bloku, do kterého jsem sem přišla.

O autorce: Kaja Andrea Otto, spirituální feministka podporuje sílu žen, má podcast na SoulWaveRadio a různé semináře a setkávání. Byla oceněna cenou pro ženy podporující svobodu žen. Bydlí střídavě v Hamburku, na Kanárských ostrovech a v Arizoně.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing.com, 2023, www.synergiepublishing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × 4 =