Kaja Andrea Otto: Síla rodu

Jak sejmout kletbu rodu, jak se zařadit do své rodiny?

„Důležité je nebrat si to, co k nám od našich předků přichází, osobně, nýbrž danou věc přenechat tomu předkovi nebo té předkyni, kterých se skutečně týkala. I když zasahuje do našich vlastních buněk, není naše téma a není to původně ani naše zranění. Patří někomu, kdo byl v rodové linii před námi.  A proto je možné jej zase vrátit tomu, od koho vzešlo…“

Asi nejdůležitější část celé knihy. I když se budeme věnovat velmi hlubokým tématům, přáním, obavám, velkým životním a rodovým vizím, i velkým dramatům, válkám, úspěchům, zničeným životům, je vždy dobré mít na paměti, že jsou to příběhy naší minulosti, nikoliv něco, co musíme nějak řešit.

A tím se stává i celá práce se sílou rodu o mnoho lehčí, protože se stáváme diváky něčeho, co má na nás vliv, co nás formovalo. Často nám to vnutilo myšlenky nebo plány, které nejsou vůbec naše. A někdy právě v kořenech našich rodů můžeme najít odpovědi na otázky, které hledáme. A mnohdy se tam i inspirujeme.

Autorka vytvořila knihu jako velkou přednášku i pracovní sešit

Kniha je plná informací, vede nás celým procesem, vysvětluje a nabízí cvičení, která nás vedou do lehkého uvědomění si minulosti a praktických věcí, ale kdo bude chtít, může si vybrat i z těch, která ho zavedu do hlubin, které lze už nazvat velmi duchovní až ezoterické. A proč ne, dovedu si to představit v případě, že řešíte opravdu těžkou mezigenerační věc, nebo chcete uzavřít vztah s někým, koho jste velmi milovali.

KOUKNI SE  Jan van Helsing: Příručka pro bohy

Autorka dokázala velmi dobře spojit text tak, že si v něm najdou své racionálně smýšlející lidé – najdou osvobození své duše od předsudků nebo kleteb vyřčených svými blízkými.

I lidé, kteří chtějí všemu věnovat čas a jít ještě hlouběji, ti tu najdou právě ty návody, pracovní sešity, velké přednášky na toto téma. Mají možnost ponořit se velmi hluboko a najít… sebe? Ty druhé?

A oba styly se prolínají tak, že jeden druhého neruší.

Co mi kniha dala?

Naději. Sounáležitost. Možnost se zařadit – to vše v tom rodinném bloku, do kterého jsem sem přišla.

O autorce: Kaja Andrea Otto, spirituální feministka podporuje sílu žen, má podcast na SoulWaveRadio a různé semináře a setkávání. Byla oceněna cenou pro ženy podporující svobodu žen. Bydlí střídavě v Hamburku, na Kanárských ostrovech a v Arizoně.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing.com, 2023, www.synergiepublishing.com

Předchozí článekFerry má vlastní seriál. Proč se na něj od listopadu na Netflixu dívat?
Další článekPrůvodce světem Zaklínače pro všechny zapálené fanoušky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

seventeen − twelve =